15
nových článků - klikněte pro zobrazení

Josef Langmeier

Vztahuje se k

Rodiče podvědomě vychovávají děti tak, aby jim hluboké citové pouto nedovolilo je opustit, tvrdil světoznámý psycholog Matějček

10.října » NESPECHEJ.cz
Rodina je základním kamenem pro výstavbu lidské osobnosti. V tom je nenahraditelná. Rodinný život má ale jednu podstatnou podmínku. Ať se o ní bavili renomovaní dětští psychologové Zdeněk Matějček a Josef Langmeier v knize Výpravy za člověkem před č…

Neapolské bassi: Napůl na ulici žijí desetitisíce lidí v katastrofálních podmínkách

22.března » NESPECHEJ.cz
Sušák na prádlo musíte mít na ulici. Nemůžete přes ni natáhnout šňůry jako sousedé ve vyšších patrech - sťali byste hlavu projíždějícím na mopedech. Vítejte v bassi.

Rodinná idyla díky mnohomužství: Todové nezjišťují biologického otce, zvolí jednoho bratra. Po třetím dítěti vyberou jiného

1.března » NESPECHEJ.cz
„Když je žena chytrá, nespí pouze s nejstarším bratrem, ale každou noc je střídá...," zní z úst jednoho ze tří manželů jedné manželky kmene Toda v indických horách. Muži i ženy zde mají sexuální svobodu nemyslitelnou v evropské kultuře. Pojem cizolo…

Historie ústavní péče: Nalezinec jako rozsudek smrti pro většinu dětí. Až 98% úmrtnost

6.srpna » NESPECHEJ.cz
Paradoxem ušlechtilé snahy byl mnohem větší počet dětí umírajících v ústavech než přeživších, a to po celá staletí. Na této situaci se mnoho nezměnilo až do poloviny 19. století a vnitřní situace v ústavech se patrně nikde mnoho nelišila od té, jako…

Dětský ráj: U přírodních národů nedá dlouho matka bez dítěte ani ránu. Potom ze dne na den nastává nezvratný šok

30.května » NESPECHEJ.cz
V některých kulturách Afriky má dítě prakticky neomezenou příležitost k uspokojování všech pudových potřeb. Při bližším ohledání a objektivnějším pohledu zjistíme, že vše má svá bílá a černá místa.

Africké kmeny: Levobočka či sirotka se ujme skupina, jež je pro ně vším. Vyloučí-li jej, dítě je odsouzeno ke smrti

27.května » NESPECHEJ.cz
Dětem narozeným mimo africká kmenová manželství se vždy dostane společenského uznání, poněvadž jsou v příbuzenském poměru s několika lidmi, patří také k některému muži, ať už k tomu, který je zplodil, nebo k matčinu otci.

Z vegetariána se pračlověk musel stát masožravcem: Agresivní pud a některé rysy dravců máme v DNA

12.května » NESPECHEJ.cz
"Dnešní člověk je výsledkem dlouhého procesu přírodního výběru: lidé, kteří uměli lépe zabíjet a kteří žili ve společenstvích lépe přizpůsobených tomuto cíli, přežívali na úkor lidí mírnějších a žijících v jinak uspořádaných společenstvech."

Dětství končilo v 6 letech. Více než k matce a otci lnuly děti ke svému pánu. Socializace byla tvrdá a bezcitná

5.ledna » NESPECHEJ.cz
Kulturní historikové, zejména Phillippe Ariès ve Francii, ukázali, že od středověku až asi do 16. století mělo dětství podstatně odlišný ráz. Prvních několik málo let života strávilo dítě zřejmě v těsném kontaktu se svou matkou nebo jinou ženou.

Již Komenský popsal zkrocení zdivočelých dětí. Vlci, kozy, včely i hadi zachraňovali v historii lidská mláďata

4.ledna » NESPECHEJ.cz
Nebudeme šplhat do hor himálajských za sněžným mužem, ani se nebudeme prodírat pralesem Nové Guineje za podivuhodnými zvířaty. Zůstaneme prozatím doma v Evropě a poslyšme nejprve, co říká Jan Ámos Komenský.

Rodiče ve starověku běžně utráceli své děti: Vraždy děvčátek podle dobových spisů způsobily zkázu řecké civilizace

2.ledna » NESPECHEJ.cz
Ve starém Římě dostávaly rodiny státní příspěvky, aby ponechaly naživu děti, které by jinak utratily. Obětí praxe „odkládání“ dětí byla především děvčátka. Nepoměr vychovaných, rozuměno přeživších, děvčat mohl způsobit zánik starověké civilizace.

Nejvíce vychováváme, když nevychováváme, říkával odborník na dětskou duši

31.prosince » iDNES.cz
Uznávaný profesor a reformátor péče o děti Zdeněk Matějček z Chlumce nad Cidlinou na Královéhradecku by letos v srpnu oslavil sté narozeniny. Jeho odkaz se promítá i do současných zákonů o rodině a náhradní rodinné péči, do roku 2024 by u nás mělo s…

Adaptace dětí v mateřské škole jako důležitý krok ve vzdělávacím procesu

Článek se zabývá nejen příčinami a následky problémů vznikajících během adaptačního procesu dítěte v MŠ, ale i praktickými doporučeními, jak těmto problémům předejít. Příloha obsahuje Adaptační plán a jednotlivé fáze spolupráce MŠ s rodiči před začá…

Tato informační stránka o Josef Langmeier zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Josef Langmeier" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes