15
new stories - click to show

Miloš Nedbal

Related to

František Kožík: Posel míru. O účasti J. A. Komenského na mírovém kongresu v Bredě roku 1667

15.November » ČRo 3 Vltava
Před 350 lety zemřel významný pedagog, filozof a spisovatel J. A. Komenský. Jeho osobnost připomínáme obnovenou premiérou hry Posel míru s Milošem Nedbalem v hlavní roli.

Alexandr Ivanovič Kuprin: Souboj. Otřesný obraz vojenského života v carském Rusku

5.October » ČRo
Carská armáda mrzačí duši a ubíjí v člověku to nejlepší, proto ji ruský spisovatel chtěl vyzvat na souboj. Ve svém románu přitom vycházel z vlastních zkušeností a zážitků.

Alexandr Ivanovič Kuprin: Souboj. Otřásající obraz vojenského života v carském Rusku

4.October » ČRo
Carská armáda mrzačí duši a ubíjí v člověku to nejlepší, proto ji ruský spisovatel chtěl vyzvat na souboj. Ve svém románu přitom vycházel z vlastních zkušeností a zážitků.

Hraju samé staré báby a poslední role je smrt, směje se herečka Regina Rázlová

17.September » ČRo 2 - Praha
Dobrý učitel je nenahraditelná osobnost, říká Regina Rázlová, kterou učil Miloš Nedbal. I ona předávala umění takovým hercům, jako jsou Roden, Chýlková či Holubová.

Josef Abrhám: Kdo ve skutečnosti je pan Krbec, primář Blažej či prchající vrchní

27.June » Kafe.cz
Josefa Abrhám (80) zažívá od svého profesního startu velkou slávu, bere ji jako nutnou daň svému poslání, pozornost novinářů většinou taktně odmítá.

Luděk Sobota: Žena je můj nejlepší kamarád

12.January » Novinky.cz
Pod vlivem zážitku holotropního dýchání, při němž se prý vrátil do svého minulého života v Indii, napsal šestasedmdesátiletý nestor českých komiků knížku. S neobvyklou otevřeností v ní píše nejen o sobě, ale i o těch, které kdy potkal. „Klidně to ...

Petr Čepek: plachý démon s ryzími postoji. Herec není panáček, říkal

12.October » iDNES.cz
Tak si představte, že jedu na výlet a najednou mi z auta vypadne motor. I takovou historku měl v záloze Petr Čepek. Nikdy nepatřil mezi materiálně nebo technicky zaměřené lidi. Zajímalo ho hlavně divadlo. Nechal se vyhodit ze školy, odmítl angažmá...

Krutý osud hrobníka z Vesničky mé střediskové: Propadl alkoholu, vyléčil se, ale v 55 letech ho za volantem skolil infarkt

11.July » Super.cz
„Mám toho moc, pane doktore! Hodně nebožtíků, málo kameníků…“ nebo „Tak jsem slyšel, že jsi tomu Pražákovi načechral betonovej pilíř… No jo, vono dopředu se to jezdí, ale zacouvat, to už holt chce fištróna…“

Zemřel Jaroslav Kepka

24.April » Divadelní noviny
(14. 8. 1935 Praha – 24. 4. 2019) Herec a dabér, dlouholetý člen souboru Divadla na Vinohradech. Namluvil kocoura Mikeše a za celoživotní mistrovství v dabingu získal Cenu Františka Filipovského.
Blanka Bohdanová - Česká herečka a výtvarnice

Tato informační stránka o Miloš Nedbal zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Miloš Nedbal" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes