Karel Oujezdský

Vztahuje se k

Mozaiky životů

Mozaiky Platform Dialog vás zvou na další setkání v rámci mozaik životů, tentokráte s Karlem Oujezdským.

Bornův Hollar

4.února » ČRo
V Galerii Hollar se koná výstava leptů Adolfa Borna nazvaná Pocta Václavu Hollarovi. Na Smetanově nábřeží v Praze si ji můžete prohlédnout do 26. února.

Fotograf Juergen Teller objevuje skutečnou realitu, skrytou za lesklým světem celebrit a hvězdiček

15.prosince » ČRo
Výstavu jednoho z nejžádanějších fotografů současnosti, Juergena Tellera, s fotografickými inscenacemi a videoprojekcemi, nazvanou Enjoy Your Life! (Užij si svůj život!), můžete až do března příštího roku vidět v Galerii Rudolfinum.

Musí to být tak, aby tam byl celý vesmír. Miloslav Moucha v malbě mezi abstrakcí a skutečností

14.prosince » ČRo
V pražském Topičově salonu vystavuje český malíř žijící v Paříži, Miloslav Moucha. Pod názvem „Od konceptu. Proč je spíše něco nežli nic“ představuje čtyřiasedmdesátiletý umělec své obrazy, inspirované krajinou na rozhraní středních a jižních Čech...

Praha Karla IV. byla velkolepé staveniště. S jeho urbanistickým plánem město vystačilo až do 19. století

13.prosince » ČRo
Muzeum hlavního města Prahy uzavírá oslavy 700. výročí narození Karla IV. unikátní expozicí s názvem Praha Karla IV. - velkolepé staveniště Evropy. Navštívit ji můžete v nových prostorách muzea v domě U Zlatého prstenu na Starém Městě.

Vzducholoď Gulliver vzlétá

9.prosince » ČRo
Na střeše Centra současného umění Dox v Praze vyrostla unikátní architektonická intervence, 42 metrů dlouhá a 10 metrů široká ocelovo-dřevěná konstrukce, inspirovaná elegantními tvary vzducholodí z počátku 20. století.

Josef Sudek fotografoval umělecká díla, výstava ukazuje i prostředí ateliérů, ve kterých vznikala

7.prosince » ČRo
Výstava Josefa Sudka v Galerii Věda a umění Akademie věd České republiky na Národní třídě v Praze představuje fotografie ateliérů deseti pražských umělců formou autorských newprinrů z originálních negativů pocházejících ze sbírky Ústavu dějin uměn...

Pohřeb Karla IV. byl strhující podívanou. 564 černě oděných světlonošů na cestě Otce vlasti k historické nesmrtelnosti

2.prosince » ČRo
Pražské Národní muzeum otevřelo v prostorách Českého muzea hudby na Malé Straně jednu z posledních výstav připomínajících 700. výročí narození Karla IV. Expozice nazvaná Když císař umírá symbolicky představuje téma smrti a zároveň historické nesmr...

Jistou dobu se dělila na ty, kteří architekturu učili a ty, kteří ji dělali. Dnes je ale podle Ladislava Lábuse FA v dobré kond

29.listopadu » ČRo
Fakulta architektury Českého vysokého učení technického v Praze si připomíná 40. výročí obnovení své samostatné existence výstavou nazvanou FA ČVUT 1976-2016 otevřenou v Galerii Jaroslava Fragnera.

Obyčejným věcem, i jen jejich stínům, dokázal fotograf Jaromír Funke dát avantgardní vzhled

25.listopadu » ČRo
V Leica Gallery Prague začala výstava nazvaná Avantgardní fotograf Jaromír Funke pořádaná u příležitosti významného výročí světově proslulého českého umělce. Kurátorsky ji připravil fotograf a pedagog Vladimír Birgus.

Expresivní melancholik Matyáš Chochola je laureátem 27. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého

24.listopadu » ČRo
Při slavnostním ceremoniálu ve Studiu hrdinů ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze byla 22. listopadu udělena Cena Jindřicha Chalupeckého za rok 2016, určená pro mladé talentované výtvarné umělce do 35 let.

Naštěstí nemusíme fotit jen zdálky, jak prapory vlají. Fotografii roku pořídil Michal Šula

23.listopadu » ČRo
Slavnostní vyhlášení ceny 22. ročníku soutěže novinářské fotografie Czech Press Photo 2016 se konalo 21. listopadu v Brožíkově síni Staroměstské radnice v Praze. Současně byla v Křížové chodbě a Rytířském sále radnice zahájena stejnojmenná výstava...

Tato informační stránka o Karel Oujezdský zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Karel Oujezdský" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes