15
new stories - click to show

Veronika Pehe

Related to

Lékaři provedli potrat, až když přivolala televizi. V Polsku se vede boj o to, kdy je možné přerušit těhotenství

15.June » A2larm
Po smrti další těhotné ženy v Polsku lidé opět protestují proti přísnému interrupčnímu zákonu. V některých případech si ženy v nemocnicích prosazují potrat s pomocí médií a aktivistek.

„Covid nás připravil.“ Jak fungují ukrajinské univerzity v době války

19.May » A2larm
Jak vyučovat a provádět výzkum v době války? O situaci ukrajinských vědců a každodenním fungování vysokých škol jsme hovořily s ukrajinskou historičkou Tetianou Kovalenko.

Na Volhu se dívá špatně. Normalizační společnosti nastavuje nelichotivé zrcadlo

28.April » A2larm
Nový seriál České televize je dalším odkloněním od zvyku zobrazovat normalizaci s laskavostí, která nám brání vidět vlastní komplicitu.

Polsko se připravuje na volby. Bude Právo a spravedlnost vládnout potřetí?

18.April » A2larm
Na podzim si bude Polsko vybírat nový parlament i senát. Volební průzkumy zatím velké změny nevěští. Vládnoucí Právo a spravedlnost dále těží ze své sociální politiky.

Revoluční dění roku 1989 zplodilo silný regionalismus, říká historik James Krapfl

2.February » A2larm
S historikem Jamesem Krapflem jsme mluvili o tom, do jaké míry listopad 1989 připravil půdu pro rozpad Československa, jehož třicetileté výročí si letos připomínáme.

Od Černých baronů ke Králi Šumavy. Zobrazování komunistické minulosti se v Česku výrazně proměnilo

22.December » A2larm
Nová minisérie Davida Ondříčka Král Šumavy – Fantom temného kraje, dostupná na platformě Voyo, vypráví nedávné československé dějiny jako akční thriller. Donedávna byli diváci přitom zvyklí spíše na komedie.

Jak se konstruuje (postkomunistická) historie

22.November » Britské listy
Veronika Pehe, Velvet Retro: Postsocialist Nostalgia and the Politics of Heroism in Czech Popular Culture (Sametové retro: postsocialistická nostalgie a politika hrdinství v české populární kultuře), Berghahn Books, New York a Oxford, 2020. ISBN 978…

Světlo perspektivy. Šest vědeckých nadějí převzalo prémii Lumina quaeruntur

10.November » Akademie věd ČR
Nové světlo do svých oborů přináší šestice mladých vědců – nových laureátů prémie Lumina quaeruntur. Ocenění převzali 9. listopadu 2022 ve vile Lanna od předsedkyně Akademie věd ČR Evy Zažímalové. ...

Svět bonů, pouliční směny a socialistického konzumu. Nová kniha odhaluje dějiny veksláctví

21.October » A2larm
Historik Adam Havlík v knize Marky, bony, digitálky zkoumá dosud málo probádané téma stínové ekonomiky za socialismu a vysvětluje, proč tehdejší bezpečností složky nad nelegální směnou valut často přimhouřily oko.

Babišův soud o spolupráci s StB je u konce. Zajímá to ale ještě někoho?

26.June » iROZHLAS
Krajský soud v Bratislavě zamítl žalobu bývalého premiéra Andreje Babiše, že je neoprávněně veden ve svazcích StB jako agent. Soud ovšem nerozhodoval o tom, zda Babiš s StB spolupracoval, či nikoli – pouze určil, že žalovanou stranou neměl být slove…

Veronika Pehe: Babišův soud o spolupráci s StB je u konce. Zajímá to ale ještě někoho?

Soud v Bratislavě zamítl žalobu bývalého premiéra Babiše, že je neoprávněně veden ve svazcích StB jako agent. Soud nerozhodoval o tom, zda Babiš s StB spolupracoval.

Tato informační stránka o Veronika Pehe zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Veronika Pehe" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes