15
new stories - click to show

Martin Pjentak

Related to

Za zatměním jezdí po celém světě. Příště Antarktida, cílí fotograf Horálek

16:20 » iDNES.cz
Jednou z posil Fyzikálního ústavu Slezské univerzity v Opavě je i známý český astrofotograf Petr Horálek. Za dobu jeho nedlouhého působení se univerzita mohla pochlubit hned několika úspěchy spojenými s jeho jménem.

Stavba dalšího úseku D48 mezi Bělotínem a Novým Jičínem začne v květnu

12.April » iDNES.cz
Už čtvrt roku jezdí auta po nově dokončeném úseku dálnice D48 mezi Rybím a Rychalticemi, nyní přichází na řadu další etapa výstavby této komunikace. V květnu se začne budovat úsek mezi Bělotínem a Novým Jičínem.

Je chyba, když rodiče přestanou dětem číst, říká blogerka Opičí matka

10.April » iDNES.cz
Přehled o současné dětské literatuře má jako málokdo, názvy knih i autorů sype z rukávu. Čtenáři jejích internetových stránek ji znají pod přezdívkou Opičí matka, reálné jméno známé kopřivnické blogerky a recenzentky knih je však Petra Žallmannová...

VIDEO: Stěhování historie. Nákladní automobily Tatry míří do nového muzea

7.April » iRegiony Impuls
Sedmdesát let stará Tatra 128 byla prvním vozem, který v úterý zaparkoval v rozlehlé hale nového Muzea nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici. Postupně k němu budou v průběhu dubna přibývat další, od nejstaršího vozu NW typ K v hasičské úpravě z...

Střílel na kněze i těhotnou. Vrah Schimak děsil celou Moravu a Slezsko

17.March » iDNES.cz
Vraždil bezcitně, hlavním cílem bylo získat peníze, neváhal vystřelit na kněze či na těhotnou ženu. Od narození zločince Antona Schimaka, rodáka z Nových Sadů u Oder, letos uplyne 160 let. Na svém kontě má šest mrtvých, několik dalších lidí, které...

Z distanční výuky vypadly tisíce dětí, některé rodiny si udělaly prázdniny

10.March » iDNES.cz
Při distančním vyučování velké množství dětí zcela vypadlo ze vzdělávacího systému. Část kvůli tomu, že nemají doma počítač a internetové připojení, daleko větší množství ale kvůli tomu, že ony nebo jejich rodiče školu ignorují. V Moravskoslezském...

Sláva kopřivnických vagonů sahala od Bangladéše po Argentinu

8.March » iDNES.cz
Orient Express, Canadian Pacific, egyptské, argentinské nebo bangladéšské dráhy, tam všude kdysi jezdily vagony z Kopřivnické vozovky, předchůdce dnešní automobilky Tatra.

Nový Jičín spojí s okolím systém sdílených skútrů a koloběžek

22.February » iDNES.cz
Na jaře začne v Novém Jičíně fungovat sdílení elektrických koloběžek a skútrů, které zároveň propojí několik sousedních obcí a měst, například i Příbor nebo Kopřivnici.

Mladá zpěvačka Moonshye: Hudbou vyjádříte věci, které jinak říct nejde

20.February » iDNES.cz
Ani těžké časy, které v souvislosti s koronavirovou pandemií dopadly na oblast kultury, nezastavily v rozletu mladou zpěvačku a autorku z Frýdecko-Místecka, která si říká Moonshye.

Začalo územní řízení k přehradě na Opavě, Nové Heřminovy dál nesouhlasí

27.January » iDNES.cz
Povodí Odry je o krok blíže k vybudování přehrady Nové Heřminovy na Bruntálsku. Začalo totiž územní řízení k výstavbě. Předcházelo mu mnoho let správních řízení s obcí Nové Heřminovy, která proti dílu ve svém katastru protestuje. Stavět se má začí...

Muž s berlemi usnul na tramvajové zastávce, pohotoví zloději ho okradli

27.January » iDNES.cz
Muže s berlemi, který v sobotu po půlnoci podřimoval při čekání na tramvaj na zastávce v Ostravě-Vítkovicích, okradli zloději. Ti ovšem netušili, že dění na jinak liduprázdné ulici sledují strážníci prostřednictvím kamerového systému.

Plochu po Slovenské strele před Technickým muzeem v Kopřivnici čeká obměna

16.January » iDNES.cz
Už je to rok a půl, co legendární vlak Slovenská strela opustil prostor před Technickým muzeem Tatra v Kopřivnici, aby prošel kompletní rekonstrukcí. Zpátky se nevrátí, nově bude umístěn před právě dokončovaným Muzeem nákladních vozů Kopřivnice.

Tato informační stránka o Martin Pjentak zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Martin Pjentak" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes