Zuzana Plíšková

Vztahuje se k

Pupáky z bramborového těsta

14.prosince » ČRo Brno
Pupáky jsou jením z těch jídel, které děti prostě milují a milovaly. A oblíbené bylo i samotnými hospodyněmi, protože je jednoduché, poměrně laciné a nakrmily jím všechny děti. Pupáky se například ve Slezku jedly právě na Vánoce. Říkalo se jim tře...

Jablečné pusinky

13.prosince » ČRo Brno
Drobné cukroví, které není nijak náročné na suroviny, ale určitě si jej zamilujete. Recept pochází z Jablečné kuchařky, která vyšla při příležitosti jednoho ročníku Slavností jablíček. Recepty do této kuchařky připravila a vyzkoušela Ludmila Macková.

Hovězí maso s omáčkou ze sušeného ovoce

12.prosince » ČRo Brno
Pokud si zrovna nepotrpíte na sladké, zato rádi experimentujete s přípravou masa, máme dnes recept právě pro vás. O netradiční chuť hovězího masa se postará kombinace kořenové zeleniny a sušeného ovoce.

Babiččiny perníčky- ihned měkké

11.prosince » ČRo Brno
Kdo by nemiloval zdobené medové perníčky. Ale co dělat, když jste nestihli napéct včas, aby stihly do Vánoc změknout? Stejné situaci před lety čelila Ludmila Muszelová ze Znojma. A tehdy jí její babička prozradila tento recept, podle kterého upeče...

Knedlíky plněné bramborovou kaší

8.prosince » ČRo Brno
Odhadnout množství bramborové kaše pro určitý počet strávníků je zapeklitá věc. A protože se většina kuchařů a kuchařek razí zásadu “raději více než méně”, právě kaše často zbývá. Milada Fiedlerová z Prostějovska ale nabízí tip, jak tento častý př...

Masarykovy oválky

7.prosince » ČRo Brno
Drobné oříškové medailonky jsou z nějakého důvodu spojovány s prvním československým prezidentem. Recept na ně pochází od Marie Kittlové z Blanice pod Svatým Antonínkem

Sýrová žemlovka se špenátem

6.prosince » ČRo Brno
Recept, který z besedy v Prostějově přivezli Jaromír Ostrý s Jiřím Kokmotosem. Autorovi velice děkujeme, i když bohužel zapomněl připsat jméno. Tuhle slanou variaci určitě ocení všichni strávníci.

Výborný bílkový chlebíček

5.prosince » ČRo Brno
Při vánočním pečení, nebo například přípravě domácího vaječného koňaku, se může snadno stát, že zbudou vaječné bílky. Jitka Bílená z Brna z nich připravuje tento chlebíček.

Pařížské štangličky

4.prosince » ČRo Brno
Paní Anežka Chlupová ze Suchého u Boskovic na tento recept nedá dopustit. Recept nesoucí jméno francouzské metropole získala od své tchyně. A spolu s tchyninými rohlíčky mezi tyto stálice patří právě i pařížské štangličky.

Křehké sádlové cukroví

1.prosince » ČRo Brno
Tímto receptem můžete rozšířit svůj vánoční repertoár. Jeho výhodou je, že nepotřebujete těsto rozvalovat ani vykrajovat. Prostě tvoříte kuličky.

Cukrovinky škvarkové

30.listopadu » ČRo Brno
Tento recept je z knížky Cukrovinky, která vyšla roku 1934 a sestavila ji paní Olga Rozmarová. Je to jeden z těch receptů, na které sedá prach, ale při menším vylepšením může dobře sloužit i dnes.

Perníčky tety Pepy

29.listopadu » ČRo Brno
Recept z Apetýtového archivu je zajímavý nejen použitím sádla do perníkového těsta, ale i použitím dvou druhů polevy. Jen mějte na paměti, že těsto musí před rozválením dva dny ležet.
Jaroslav Přikryl - Ředitel Městské policie Brno

Tato informační stránka o Zuzana Plíšková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Zuzana Plíšková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes