15
new stories - click to show

Magdalena Rytinová

Related to

Ning, Kchen: Nebe nad Lhasou

31.August » iLiteratura.cz
V zapadlé tibetské vesnici na úbočí hor se setkávají tři lidé z různého prostředí a s různou minulostí. Čínský autor Ning Kchen rozvíjí mnohovrstevnaté vyprávění o hledání duše člověka, o identitě, o střetech civilizací a lidských osudů a v neposl...

Ning, Kchen

31.August » iLiteratura.cz
Současný čínský autor Ning Kchen definoval vlastní nový literární žánr, kterým reaguje na proměny čínské společnosti. Literatura totiž dle něj jen složitě předčí každodenní realitu dnešní Číny.

Xiao, Hong: Dětská nevěsta a jiné povídky

24.April » iLiteratura.cz
Tenká sbírka povídek jedné z nejvýraznějších čínských spisovatelek první poloviny 20. století přináší nevšední čtenářský zážitek, plynoucí jak z formy experimentálního způsobu vyprávění, tak z autorčiných sympatií k feminismu.

Čou, Cung-wej; Ču, Jing-čchun: Hlemýždím tempem

9.January » iLiteratura.cz
Půvabná knížka o hlemýždi, který nachází smysl bytí ne v rychlosti, ale v přátelství a životní cestě samotné, učaruje nejen dětem. Nečekaně dobrodružný příběh nevtíravě přibližuje tradiční čínskou filozofii a náboženství.

Jü, Chua: Bratři

22.November » iLiteratura.cz
Příběh nevlastních bratrů ukazuje bouřlivou tvář čínského kapitalismu s komunistickou tváří, ve srovnání s nímž byla divoká porevoluční léta v Československu zcela umírněná.

Liščák, Vladimír: Bratr Odorik a jeho zpráva o východních krajích světa

8.September » iLiteratura.cz
Dějiny středověké Evropy a Blízkého i Dálného východu byly propojeny více, než si dnes umíme představit. Svědčí o tom životní příběh bratra Odorika z Pordenone.

Tanec mezi hroby. Antologie moderní čínské povídky

30.August » iLiteratura.cz
Povídky osmi u nás dosud neznámých čínských autorů reflektují zrod nové Číny v první polovině 20. století. Jejich tvůrci v nich zdůrazňují zejména propastný rozdíl mezi zdánlivě progresivním městem a tradičním venkovem, v popisu obou prostředí vša...

Mu-žung, Süe-cchun: Než slehne rudý prach

4.January » iLiteratura.cz
Mrazivou výpovědí o stavu práva zarámovanou do detektivního příběhu se v češtině poprvé představuje čínský autor Mu-žung Süe-cchun. Je považován za jednoho z neostřejších kritiků společenských poměrů v současné Číně.
Zuzana Li - Překladatelka
KSČM - Levicová politická strana

Tato informační stránka o Magdalena Rytinová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Magdalena Rytinová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes