15
new stories - click to show

Michal Šalomoun

Related to

Nový byznys v exekucích

Tak se nám tu rozjel takový nešvar, spousta lidí v exekucích. Ano, pořád se o tom mluví a je třeba s tím něco udělat. Nejlépe, ale právně čistou cestou. Což se dle mého názoru moc nedaří, třebaže je do toho řešení zapojen Ústavní a Nejvyšší soud.

Nová finta, jako obcházet regulaci odpovědnosti za vady

O jednom svém sporu se společností patřící do holdingu Agrofert jsem již psal. Šlo v zásadě o právní banalitu, kdy klient dle smlouvy pro jednu společnost z holdingu prováděl čištění odpadních vod. Ta mu za to platila.

Limity spravedlnosti české justice

Říká se, že právo je minimem spravedlnosti. Docela bych s tím souhlasil, ale … Je to trochu, jak s vysvětlováním fyzikálních jevů. Ty také mnohdy platí za předpokladu konstantní teploty a ve vakuu.

Je na soudech vůbec někdo podjatý?

Procesní předpisy říkají, že soudci a přísedící jsou vyloučeni z projednávání a rozhodnutí věci, jestliže se zřetelem na jejich poměr k věci, k účastníkům nebo k jejich zástupcům je tu důvod pochybovat o jejich nepodjatosti. Důležitý je tehdy něja...

Jsou soudci odtržení od reality?

Občas se u jednání setkávám s tím, že mi soudce sděluje, že není odtržen od reality. Bezva. No, když má potřebu mi to říkat, tak o tom asi moc přesvědčený není.

Další nezákonný postup při vyměřování soudních poplatků

Někdy mi přijde, že kreativita justice při špatném nebo nezákonném vyměřování soudních poplatků je téměř bezbřehá. Dnes jsem narazil na další variantu. Nicméně to, co mají všechny varianty společné je, že vždy zaplatíte více, než byste podle zákon...

Zaklínací formule Ústavního soudu

Ústavní soud má dvě hlavní agendy. Tzv. abstraktní kontrolu ústavnosti a konkrétní kontrolu ústavnosti.

Svévolný výběr soudních poplatků při žalobách na stát

Poslední dobou jsem podával několik žalob na ČR. Nejednalo se o žaloby na náhradu škody způsobenou omezením nějaké činnosti v důsledku nouzového stavu. Šlo o věci, které justice nebyla schopná rozhodnout v rozumném čase v období daleko před korona...

Kurz češtiny s vězeňskou služnou, výklad slova „neomezeně“

Ve vazební věznici v Litoměřicích jsem ještě nebyl. Poštěstilo se mi to teprve minulý týden. Věznice je ve středu města a je spíše takového domácího typu. Ve věznicích, do kterých obvykle chodím, je několik baráků, mezi kterými vás různě vodí.

Trestní právo jako oblíbený prostředek řešení čehokoli

V českém právu platí zásada subsidiarity trestní represe. Ve stručnosti jde o to, že trestní právo by se mělo používat pouze tam, kde není možné věc řešit nějakými jinými, méně invazivními právními nástroji. Trestní právo je totiž vůbec nejinvaziv...

Ustanovení opatrovníka jako počátek znárodnění

29.September » NechápavýAdvokát.cz
V českém právu platí zákon o trestní odpovědnosti právnických osob. Nemyslím si, že je nějak extra povedený, alespoň v jedné pasáži. I když, pokud jde o zakomponování skrytého znárodnění do právního řádu, pak je dokonalý.

Kdo je v soudní síni blázen a kdo blb – úsvit justiční korektnosti

21.September » NechápavýAdvokát.cz
Tenhle příběh je z počátku mé advokátní kariéry. Ve stručnosti je o dvou podvodníčcích, kteří chtěli obrat mého klienta. Byl jistý malíř, který měl marnotratného syna. Ten měl již od mládí problémy s penězi a se zákonem.
Marcel Kolaja - Český politik
František Bublan - Český politik
Ladislav Smoljak - Český herec a režisér

Tato informační stránka o Michal Šalomoun zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Michal Šalomoun" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes