15
new stories - click to show

David Slížek

Related to

Rejstřík trestů bude tři dny v říjnu nedostupný, bude přecházet na nový systém

27.September » Lupa.cz
Na tři dny se začátkem října odmlčí aplikace Rejstříku trestů. Od 4. října 21:30 do půlnoci 7. října si výpisy nebudou moci vygenerovat občané a k rejstříku nebudou mít přístup ani žádné úřady. Nepůjde je tedey získat ani na Portálu občana, ani na n…

ChatGPT nově umí konverzovat hlasem a rozumí zadání z fotek

25.September » Lupa.cz
ChatGPT teď má zrak, umí poslouchat a mluví. Tak firma OpenAI představuje novinky ve svém AI chatbotu. Během následujících dvou týdnů se jich nejprve dočkají uživatelé placené a firemní verze aplikace, později i ostatní.

Amazon investuje 4 miliardy dolarů do tvůrce AI modelu Claude

25.September » Lupa.cz
Strategickému spojenectví Microsoftu s firmou OpenAI roste konkurence. Společnost Anthropic, která stojí za velkým jazykovým modelem Claude 2, oznámila, že do ní 4 miliardy dolarů investuje americký obr Amazon. Firma za to v Anthropicu získá menšino…

Generativní AI používá pro práci ve škole 33 % českých učitelů, jen 3 % ji žákům zakazují

25.September » Lupa.cz
Generování textů pro výuku, překlady z cizích jazyků, příprava testů nebo generování obrázků. To jsou činnosti, ke kterých učitelé českých základních škol nejčastěji využívají nástroje tzv. generativní AI, jako je ChatGPT, Google Bard a další.

Nejbezpečnější internet na světě? Britský zákon chce bojovat proti dětské pornografii skenováním zpráv

22.September » Český rozhlas Plus
Mohla by být Velká Británie zemí s nejbezpečnějším internetem na světě? Nový zákon dává provozovatelům on-line služeb, zejména sociálních médií, řadu nových povinností.

Monetizační Pickey po dvou letech mění název na Forendors a spouští mobilní aplikaci

21.September » Lupa.cz
Dva roky od svého spuštění mění česká služba na zpoplatnění obsahu Pickey svůj název. Nadále bude fungovat pod jménem Forendors. Podle spoluzakladatelky služby Denisy Hrubešové stojí za změnou dva důvody.

OpenAI představila DALL-E 3, se zadáním obrázků uživatelům pomáhá ChatGPT

21.September » Lupa.cz
Třetí verze AI generátoru obrázků od firmy OpenAI má pomoci s hlavním problémem, s nímž uživatelé bojují při vytváření snímků: sepsáním správného zadání (tzv. promptu), které vede ke kýženému výsledku. DALL-E 3 je propojen s chatbotem ChatGPT, který…

Mazání, skenování, ověřování věku i průlom šifrovaných zpráv. Británie přijala zákon o bezpečném internetu

20.September » Lupa.cz
Horní komorou britského parlamentu prošel zákon Online Safety Bill, který výrazně upravuje odpovědnost online služeb, zejména velkých sociálních médií, ale i menších služeb, za obsah, který se na nich zobrazuje.

Kampaň Alzy proti Mallu a CZC je neetická, vyřídíme i její reklamace, reaguje Mironet

20.September » Lupa.cz
Netradiční marketingová kampaň e-shopu Alza.cz vyvolala ostrou reakci od konkurenčního obchodu Mironet.cz. Ten akci, ve které Alza slibuje vyřizovat reklamace za obchody Mall.cz a CZC.cz, protože to údajně umí lépe, v tiskové zprávě označil za neeti…

Nová verze AI chatbotu Bard o sobě umí „pochybovat“ a pracuje s Gmailem, Dokumenty či Mapami

19.September » Lupa.cz
Google vydal novou verzi svého AI chatbota. Bard nově umí pracovat s obrázky i v češtině, ověřuje své odpovědi přes vyhledávač a naučil se i pár dalších triků.

Míříme k tomu, aby X/Twitter byl placenou službou. Jinak se nezbavíme botů, řekl Elon Musk

19.September » Lupa.cz
Sociální síť X (dříve Twitter) směřuje k zavedené předplatného za své používání. V rozhovoru s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahu to řekl majitel platformy Elon Musk. Informovala o tom britská BBC.

Ministerstvo nabízí dotaci až milion Kč na vybavení bezobslužného obchodu na venkově

19.September » Lupa.cz
Malé vesnické obchody mohou žádat o dotaci na přestavbu na tzv. hybridní režim. V něm přes den prodává lidská obsluha a po zbytek času se v nich dá nakoupit bezobslužně. Měly by tak fungovat 24 hodin denně 7 dní v týdnu.
Marcel Kolaja - Český politik

Tato informační stránka o David Slížek zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "David Slížek" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes