15
new stories - click to show

Jiří Peterka

Related to

Živa 5/2022

27.October » Vivarista.sk
Vodní zdroje na našem území Autor: Miroslav Šobr Znečištění vod – složka, která se stále vyvíjí Autor: Josef K. Fuksa Vody vznikající v souvislosti s těžbou surovin Autor: Ivo Přikryl Ryby důlních jezer – zdary, nezdary a budoucí hrozby Autor: Jiří …

Nečekaný obrat čelem vzad: stihne se „odschránkování“ na poslední chvíli?

24.October » Lupa.cz
Snaha zastavit na poslední chvíli automatické zřizování datových schránek počítačově gramotným fyzickým osobám po 1. 1. 2023 má další vývoj: kromě poslaneckého pozměňovacího návrhu je ke stejnému účelu nově navržen i samostatný nový zákon.

Živa 5/2022

21.October » Vivarista.sk
Vodní zdroje na našem území Autor: Miroslav Šobr Znečištění vod – složka, která se stále vyvíjí Autor: Josef K. Fuksa Vody vznikající v souvislosti s těžbou surovin Autor: Ivo Přikryl Ryby důlních jezer – zdary, nezdary a budoucí hrozby Autor: Jiří …

Datové schránky budou zřizovány i lidem s pozastavenou živností

20.September » Lupa.cz
Počátkem příštího roku budou „podnikatelské“ datové schránky automaticky zřízeny i osobám, které pouze pozastavily (přerušily), ale nezrušily svou živnost. Co jim ale do nich budou úřady doručovat, když právě nepodnikají?

Digitální ústava: zákon roku, který zatím zcela nenaplnil své ambice

Prvním červencovým dnem nabyla účinnosti novela zákona o právu na digitální služby a o změně některých zákonů (tzv. digitální ústava), konkrétně § 6 týkající se ověřování elektronických podpisů. Zákon, který vyhrál anketu Zákon roku 2019 a je poklád…

Do zahraničí se už přihlásíte i se službou mojeID či s mobilním klíčem eGovernmentu

11.July » Lupa.cz
Chcete-li se přihlásit k některé službě EU, či třeba ke slovenskému portálu veřejné správy, už máte více možností. Pozor ale na některá úskalí a na to, že některé prostředky vyžadují dodatečné ověření.

BankID SIGN: kde je možné podpisy využít a kdo je podepsanou osobou?

4.July » Lupa.cz
Zaručený elektronický podpis od služby BankID SIGN stačí pro soukromoprávní jednání, ale nestačí pro veřejnoprávní úkony. Kromě jména, příjmení a případných titulů je podepsaná osoba určena i datem narození a číselným pseudonymem. A jak se budou řeš…

BankID SIGN: dá se ověřit platnost zaručeného elektronického podpisu od této služby?

27.June » Lupa.cz
Běžně používané nástroje a služby nedokáží ověřit platnost zaručeného elektronického podpisu od služby BankID SIGN. Czech POINTy jsou sice ochotny provést autorizovanou konverzi, ale při ní odstraní všechny stopy po podepsané fyzické osobě.

Podepisování přes internet se odkládá, úřady nepřipravily aplikaci

25.June » iROZHLAS
Zákon o právu na digitální služby z roku 2019 slibuje ověření podpisu online a bez cesty k notáři. Žádný úřad ale zatím nepřipravil aplikaci, se kterou by to šlo na dálku a bezplatně.

Není BankID jako BankID Sign aneb Jak se elektronicky podepisuje s bankovní identitou?

20.June » Lupa.cz
Svou bankovní identitu můžete využít k tomu, abyste se s ní někam přihlásili či jen ověřili svou totožnost, a to skrze službu BankID. Ale můžete ji využít i k tomu, abyste (skrze službu BankID Sign) něco elektronicky podepsali.

Novinky v datových schránkách: 10 dnů se může protáhnout, nové možnosti vystoupení z anonymity a nová úvodní stránka

14.June » Lupa.cz
Podle Nejvyššího správního soudu má lhůta 10 dnů pro fikci doručení zohledňovat i soboty, neděle a svátky. Odesilatel datové zprávy může nově prozradit více údajů o své identitě. Klientský portál ISDS má novou úvodní stránku.

Certifikát pro elektronicky podpis i bez cesty na pobočku. Jak funguje služba Certifikát Online od PostSignum?

30.May » Lupa.cz
Certifikační autorita PostSignum už umožňuje vydání kvalifikovaného certifikátu čistě na dálku. Vyžaduje to ale novou eOP s aktivovanými identifikačními funkcemi. Jiné prostředky s úrovní záruky „vysoká“ k tomu použít nelze.

Tato informační stránka o Jiří Peterka zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jiří Peterka" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes