15
new stories - click to show

Jan Spousta

Related to

Tramvaj na pneumatikách v Nancy končí

10.March » BUSportál
V neděli 12. března 2023 se po dvou desetiletích definitivně uzavírá provoz "tramvají na pneu" - konceptu, který byl v roce 2001 zaveden ve východofrancouzském městě Nancy, a který v sobě kombinoval trolejbus s kolejovou dopravou.

Proč nás volby rozdělily a co s tím

31.January » Katolický týdeník
Důležitý problém kolem prezidentských voleb je „polarizace společnosti“, tedy to, že se lidé o kandidátech a jejich názorech často hádali a někdy i rozkmotřili. A také otázka, zda a jak se tyto emoce podaří zase uklidnit.

Hlasy, které mohou rozhodnout. Mluvili jsme s mladými voliči Danuše Nerudové

19.January » Forum24
Podle sociologů jsou spíše mladší a vzdělanější. Ať už pravicoví, středoví, nebo levicoví, každopádně jsou to moderní liberálové. Umí cizí jazyky a jsou ovlivněni západními trendy. Lidé, pro které je moderní svět spojen s takovým zastoupením žen ve …

Ženeva rozšiřuje systém rychlého nabíjení TOSA

8.December » BUSportál
Ženevský provozovatel veřejné dopravy Transports publics genvois plánuje mít do roku 2030 vozový park 100% elektrický. Objedná 119 elektrických autobusů od HESS.

Pražské trolejbusy před 50 lety na fotografiích

14.October » BUSportál
V neděli 15. října vyjely v Praze na poslední jízdy trolejbusy. Získali jsme vzácné dobové fotografie a rádi je předáváme našim čtenářům.

Jak je důležitý sociální smír

20.September » Katolický týdeník
Nadcházející zima patrně bude testem soudržnosti naší společnosti a také toho, jak dokáže řešit konflikty. Uvědomujeme si vůbec, jak je sociální smír důležitý?

Ke kořenům. Náboženská indiferentnost

24.July » ČRo 3 Vltava
S Petrem Vaďurou a jeho hosty hledáme v Bibli a křesťanské tradici odpovědi na smysl našeho jednání v soukromém i veřejném životě. Hostem je Jan Spousta.

V Mariánských Lázních o víkendu vyjedou historické trolejbusy

15.May » BUSportál
Jedna z hlavních akcí u příležitosti letošních oslav 120 let městské dopravy v Mariánských Lázních proběhne už tento víkend.

Čekání na okružní metro. Třicet let tu žádná seriózní studie nebyla, říká expert

13.February » iHNed.cz
Po třiceti letech by mohla vzniknout první koncepční studie rozvoje sítě pražského metra. Tak komentuje dopravní expert Jan Spousta návrh na prověření možné stavby okružní linky metra s označením O. Ten minulý týden představilo hnutí Praha sobě,...

Upřesněné počty věřících

25.January » Katolický týdeník
Český statistický úřad (ČSÚ) minulý týden zveřejnil podrobnější data o loňském sčítání lidu, které zpochybnily dříve uváděné informace o výrazném poklesu počtu katolíků. Výsledky sčítání ukazují spíše na stabilizaci počtu věřících.
Nora Fridrichová - Česká novinářka

Tato informační stránka o Jan Spousta zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Spousta" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes