15
new stories - click to show

Břetislav Uhlář

Related to

Snímky Sáry Saudkové jsou k vidění v Ostrava. Občas fotí i sama sebe jako akt

Sára Saudková už sice nežije delší dobu s Janem Saudkem, ale s jeho synem Samuelem a mají spolu čtyři děti. A ačkoli její fotografie nedosahují zdaleka Janovy úrovně, její výstavy stále přitahují návštěvníky. Mohli jsme se o tom přesvědčit před něko…

Úspěšný začátek roku Marka Sibinského: Grafika roku a prestižní ocenění z Polska

, O tom, že Marek Sibinský se stává výraznou osobností současné nejenom české výtvarné scény, svědčí výrazná prestižní ocenění, které získal v první polovině letošního roku.

Amarcord (nejen) uměleckého žití: Vyšla působivá monografie Pavla Hlavatého

Zahleděn do ženské krásy. Grafiku, ex libris, příležitostné tisky, malby, užité umění, kreslený humor a plakáty, tedy tvorbu z let 1964 až 2020, obsahuje vydařená monografie grafika, malíře, literáta, výtvarného organizátora Pavla Hlavatého.

Světově proslulý Jan Saudek vystavuje v ostravském Chagallu

Před měsícem oslavil neuvěřitelné sedmaosmdesáté narozeniny. Stále tvrdí, že ho inspirují krásné ženy, neodmítá kvalitní alkohol, za něhož prý utratí téměř všechnu svoji penzi. Miluje svoji - zatím poslední - ženu Pavlínku, která je i jeho manažerko…

Poselství keramiky Milana Pracného. Jeho díla mají exprezident i známý hokejista

Keramický ateliér Milana Pracného v Bílovci se stal za dobu své existence – od konce osmdesátých let minulého století – opravdovým pojmem. Letos třiasedmdesátiletý umělec oplývá ohromnou vitalitou a nezapře bývalého sportovce.

Poslední rozhovor s Radimem Uzlem pro Deník: Ženská krása je věčná

/ROZHOVOR/ Ostrava přišla o dalšího velkou osobnost. Zemřel známý a oblíbený patriot, sexuolog Radim Uzel. Byl nejen lékař (gynekolog), ale také literát, vysokoškolský pedagog, pravidelný host televizních talk-show a rozhlasových pořadů - a velký mi…

Zemřel sexuolog Radim Uzel. Bylo mu 82 let

Po dlouhém boji s rakovinou jícnu a žaludku zemřel ve věku 82 let známý sexuolog Radim Uzel. V roce 2020 prodělal těžký covid a kvůli nemoci už tehdy málem přišel o život.

Malíř, sochař a designer Jiří Sibinský jubiluje několika výstavami

Letos v březnu mu bude pětasedmdesát, ale málokdo by mu hádal tento věk. Téměř dvoumetrová „udělaná“ postava nezapře, že v mládí byl dokonce ligovým boxerem. V duši spíše romantik, poeta, někdy také trochu snílek, který ale umí realizovat své sny.

Umělec Marek Sibinský: v okouzlení s grafikou aneb Ostrava sobě

/FOTOGALERIE/ Marek Sibinský patří k výrazným osobnostem v oblasti grafiky nejenom v našem regionu. Dokazují to i jeho dosavadní ocenění z prestižních domácích, ale i zahraničních soutěží a prezentací. Nedávno se tento autor, jinak docent na Fakultě…

Ostravské návraty Davida Beránka: natáčel Nohavicu, Žbirku i skupinu Kabát

úFOTOGALERIE/ Už více než dvě desítky let se pohybuje na české mediální scéně jako režisér, scenárista, střihač nebo producent. David Beránek natočil hudební videoklipy či dokumenty s Miroslavem Žbirkou, skupinou Kabát, Petrem Mukem, podílel se na v…

Válka s vlky. Aleš Dostál přichází s další knižní novinkou

Letos šestasedmdesátiletý prozaik Aleš Dostál (Řeky pramení v horách, Všichni psi mého života, Za všechno mohou jeleni, Když prší jehličí a další) přichází s další knižní novinkou Válka s vlky.

Válka s vlky. Aleš Dostál přichází s další knižní novinkou

Letos sedmašedesátiletý prozaik Aleš Dostál (Řeky pramení v horách, Všichni psi mého života, Za všechno mohou jeleni, Když prší jehličí a další) přichází s další knižní novinkou Válka s vlky.

Tato informační stránka o Břetislav Uhlář zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Břetislav Uhlář" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes