15
new stories - click to show

Ondřej Vaňura

Related to

Policie ČR: Tam kde jiní končí, my začínáme

24.August » Armyweb
Před pár dny se Policie České republiky pochlubila na svém YouTube kanále povedeným náborovým videem s jednou ze svých zásahových jednotek, což je pomyslný vrchol služby každého...

Léčba rakoviny jde rychle kupředu. ‚Onkologická diagnóza už nemusí být fatální,‘ upozorňuje lékař

10.July » iROZHLAS
Čeští lékaři zavádějí při ozařování onkologických pacientů nové postupy. Cílem je co nejmenší zasažení míst v okolí nádorů. Co se dostupnosti radiačních onkologů týče, patří naše země mezi nejlepší státy v Indexu připravenosti na boj s rakovinou. ...

Policisté hlídají poničené obce na jižní Moravě noc co noc. S krádežemi a rabováním se zatím nesetkali

3.July » iROZHLAS
Policisté na jihu Moravy za sebou mají další náročnou noc. Zatímco ostatní většinou po hodinách odklízení následků silného tornáda večer odpočívají, některé hlídky teprve vyráží do akce. V obcích na Břeclavsku a Hodonínsku střeží bezpečnost lidí i...

Letní tábory mají konečně pravidla: Stačí i samotest, ale sedmý den se dítě musí přetestovat

Vláda posunula další rozvolňování opatření proti koronaviru, a to ze začátku července na 26. června a upravují v nich povinnost testování účastníků táborů.

Letní tábory mají konečně pravila: Stačí i samotest, ale sedmý den se dítě musí přetestovat

Vláda posunula další rozvolňování opatření proti koronaviru, a to ze začátku července na 26. června a upravují v nich povinnost testování účastníků táborů.

Zdá se, že postcovidový syndrom časem mizí, dlouhodobé plicní změny má minimum pacientů, tvrdí primář Koblížek

Co je postcovidový syndrom? Jaké jsou jeho příznaky a kolik lidí jím trpí? Odpovědi nabídne Koronafokus s Ondřejem Vaňurou.

Koronaéra, rouškař, koronablb nebo coviďátko. Jak pandemie covidu-19 změnila češtinu?

24.May » iROZHLAS
Pandemie koronaviru proměňuje češtinu. V souvislosti s onemocněním covid-19 totiž vznikají nové výrazy, jako například koronaéra. Odborníci z Ústavu pro jazyk český jich evidují zhruba 1300 a do své databáze neologismů neustále přidávají další.

Anna Beata Háblová: Architektura čekání

20.May » ČRo
Projdete-li branou nemocnice, přestane platit normální čas. Vstupem do nemocnice jste vstoupili do sféry vyňaté ze světového času. Nejdříve kráčíte areálem, doptáváte se.

Hospody by se mohly uvnitř otevřít na konci června. Zatím se nám rozvolňování daří, chválí epidemiolog Smejkal

v uzavřených a nevětraných místnostech se koronavirus šíří mnohem více než v otevřených prostorech. I proto se hospody, restaurace a bary zpravidla zavírají jako první.

Bazén je pro zástupce nastupující kosmopolitní třídy forma luxusu. Ne kvůli penězům, ale zásobám vody

11.May » Český rozhlas
Mají nadprůměrné příjmy, o životní prostředí se zajímají ze všech nejvíc a zanechávají vyšší uhlíkovou stopu. Tak se dá stručně charakterizovat takzvaná nastupující kosmopolitní třída. Sociologové do ní ve výzkumu pro Český rozhlas zařadili 12 pro...

Po covidu se vracejte ke sportování postupně a s rozumem, doporučuje lékař

Jak nejlépe se po covidu opět dostat do své předchozí formy, poradí v dalším díle naší pravidelné vysvětlovny Koronafokus vědecký reportér Ondřej Vaňura.

Tato informační stránka o Ondřej Vaňura zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ondřej Vaňura" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes