15
new stories - click to show

Vlasta Gajdošíková

Related to

Muzeum města Brna vystaví nejstarší reportážní snímek, zachycuje slavnost na Zelném trhu

11.June » ČRo
Výjimečně a jen na tři dny vystaví Muzeum města Brna nejcennější exponát ze svých fotografických sbírek. Jde o 180 let starou daguerrotypii Bedřicha Franze, která zachycuje církevní slavnost Božího těla na Zelném trhu v Brně. Právě motivem je sním...

Co ukrývá podzemí brněnské Slávie? Podívejte se s námi!

4.June » ČRo Brno
"Noá doba, host vyhazuje vrchního". Tak tato slavná hláška zazněla zrhuba čtyři metry nad místem, kam vás zavedeme v reportáži. Podívejte se s námi pod hotel Slávia.

Ústavní soud: Není na vládě určovat, co je u drog ‚množství menší než malé‘. V zákoně formulace zůstane

5.May » iROZHLAS
Ústavní soud zrušil část trestního zákoníku, která vládě umožňovala určit, jaké rostliny považuje za omamné a jaké jejich množství je trestné. Částečně vyhověl návrhu Okresního soudu v Chrudimi, který slovní spojení „množství větší než malé“ považ...

Farmářka z Ježkovic vybudovala na svém pozemku opatření pro zadržení vody, s náklady pomohl kraj

Jednoduchý a přitom efektivní způsob, jak zadržet vodu v krajině, vyzkoušela na svém pozemku Martina Jurová z Ježkovic na Vyškovsku. Zahradní architektka a současně farmářka loni vybudovala na svažité pastvině za rodinným domem pět svejlů (z angli...

Farmářka z Ježkovic vybudovala na svém pozemku opatření pro zadržení vody, s náklady pomohl kraj

25.February » ČRo Brno
Jednoduchý a přitom efektivní způsob, jak zadržet vodu v krajině, vyzkoušela na svém pozemku Martina Jurová z Ježkovic na Vyškovsku.

Bývalé silážní věže v Lysovicích mají nového majitele. Obec má obavy, že nebude řešit ekologickou zátěž

10.February » ČRo Brno
Bývalé silážní věže v Lysovicích na Vyškovsku mají nového majitele. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových je v jedenáctém kole výběrového řízení prodal.

Zchátralou a zastaralou klubovnu vyškovských skautů nahradí šetrná novostavba

10.November » ČRo Brno
Klubovna vyškovských skautů – to byly dřevěné stavební buňky ze 70. let. Skauti si je přestavěli v roce 1991 a od té doby se klubovna skoro nezměnila.

Vyškovský zoopark přivezl psy dingo. Výběh pro ně začne stavět na podzim

6.September » iROZHLAS
Zoopark ve Vyškově nově chová pětici psů dingo. Návštěvníci je ale zatím neuvidí, zvířata jsou v zázemí. Vedení zoo pro ně postaví nový výběh za asi pět a půl milionu korun. Je to jediná větší investice, kterou letos uskuteční, protože příjmy ze v...

Pecky z Moravy mají pomoci i se suchem

26.August » ČRo Brno
Moravští nadšenci sbírají pecky ovocných stromů. Pěstují z nich semenáčky určené pro všechny, kteří chtějí vrátit ovoce do krajiny. A to vše dělají zdarma.

Dopravní podnik k výročí místo jízdenek nabídl označovače. Sklidil úspěch!

23.August » ČRo Brno
Papírové jízdenky ztrácejí význam. Značkovače na ně jsou ale mezi fanoušky hitem. Prokázali to při oslavách výročí brněnské dopravy.

Vietnamská tržnice skrývá vlastně malé město, ukazují místní zájemcům

22.August » ČRo Brno
Je to cesta k poznání vietnamského způsobu života i kultury. Brněnští Vietnamci pořádají netradiční komentované prohlídky zákulisí své největší tržnice.

Bahno zmizelo. Historický cihlový most u Mikulova po rekonstrukci láká turisty

16.June » ČRo Brno
Málokdy mají stavbaři takový luxus, že během opravy mostu můžou přesunout koryto řeky nebo potoka. Přesně to udělali při rekonstrukci barokního cihlového mostu u Mikulova.
Jaroslav Přikryl - Ředitel Městské policie Brno

Tato informační stránka o Vlasta Gajdošíková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Vlasta Gajdošíková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes