Jitka Cibulová Vokatá

Related to

Oteplování planety motýlům nevadí. Jejich výskyt ovlivňuje především člověk, zjistili vědci

Hlavním strašákem pro přežití motýlů není změna klimatu, ale způsob obhospodařování krajiny. V matematických modelech a v databázích to zjistili jihočeští entomologové.

Průtoky na některých jihočeských řekách jsou nejnižší za sto let, květnový déšť nepomohl

Na jihu Čech spadlo v květnu až šedesát milimetrů srážek. V posledních letech se jedná o mimořádné množství vody. Na doplnění spodních vod to přesto nestačí.

Nová účinná vakcína proti lymské borelióze je na světě. Látku vyvinul přední farmaceutický koncern

Vědci v laboratoři v Českých Budějovicích potvrdili stoprocentní účinnost nové vakcíny proti lymské borelióze. Očkovací látku vyvinul přední americký farmaceutický koncern.

Hygienici kontrolují dodržování vládních opatření proti šíření koronaviru na předzahrádkách

Jihočeští hygienici začali kontrolovat dodržování vládních opatření proti šíření koronaviru v restauračních předzahrádkách. Venkovní sezení jsou při slunečném počasí plná.

Jihočeský vědec, který se vyléčil z nákazy koronavirem, teď pomáhá s testováním vzorků

16.April » iROZHLAS
Českobudějovický molekulární biolog Zdeněk Paris si přivezl z vědecké konference ve Španělsku koronavirus. Onemocnění covid-19 ho na měsíc odřízlo od rodiny i okolního světa. „Ten měsíc bez rodiny byl poměrně náročný,“ uvedl pro Český rozhlas Česk...

Kvůli modernizaci výrazně klesla hladina Orlíku. Objevily se základy starých domů i auto

16.November » iROZHLAS
Povodí Vltavy modernizuje lodní výtah na hrázi Orlické přehrady. Jeho prodloužení o 13,5 metrů zajistí převážení lodí i při větším úbytku vody. I kvůli stavbě klesla hladina v nádrži o osm metrů.

Madeta postaví sýrárnu za stovky milionů korun

15.January » Rádio Praha
Největší česká mlékárna Madeta chce do dvou let otevřít v Plané nad Lužnicí sýrárnu za stovky milionů korun. V letošním roce plánuje firma poprvé tržby přes šest miliard.

331 listů se jmény obětí. Lidé na budějovickém náměstí připomněli utrpení v Letech

Na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích se v pondělí večer uskutečnila pieta za oběti koncentračního tábora Lety u Písku. Vzpomínkovou akci zorganizovala místní skupina Amnesty International.

Tato informační stránka o Jitka Cibulová Vokatá zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jitka Cibulová Vokatá" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes