Tomáš Volf

Related to

"V" je nereálné, "U" dává naději, "W" děsí. Jaký tvar bude mít křivka současné krize

25.May » Aktuálně.cz
Existuje několik předpovědí ekonomického oživení, z nichž většina se dá znázornit pomocí písmen. Jakou z variant vidí analytici nejpravděpodobněji?

Vzplanutí (Jiří Březina)

Snaha objasnit případ shořelého těla zavede mladého poručíka do nedávné minulosti. Netuší, že při tom objeví ještě závažnější tragédii. Příspěvek Vzplanutí (Jiří Březina) pochází z Centrum DETEKTIVKY

Za první tři měsíce česká ekonomika meziročně klesla o 2,2 %

Podle ČSÚ se domácí ekonomika meziročně propadla o 2,2 %, mezičtvrtletně to bylo o 3,6 %. Dnešní předběžná čísla o výkonu ekonomiky korespondují s odhady trhu. Vládní opatření proti šíření koronaviru sice začala platit až v průběhu března, přesto ...

ČNB se inflace neobává

Dubnový index spotřebitelských cen meziročně vzrostl o 3,2 %, meziměsíčně naopak klesly o 0,2 %. Meziroční srovnání nedává příliš smysl, jelikož dubnová situace byla v ČR velmi nestandardní vlivem vládních omezení ekonomiky. Oproti březnu se sníži...

Domácí průmyslová výroba za březen meziročně klesla o 10,8 %, zatímco trhy čekaly pád o 14,2 %. Meziměsíčně pak klesla o 8,7 %.

Výroba motorových vozidel klesla o téměř 26 % a produkce strojů a zařízení o 18 %. Naopak dařilo se potravinářské výrobě, která vzrostla o téměř 7 %. Velmi špatně na tom byly nové zakázky, kterých meziročně ubylo 15,7 %.

Koruna zakončila týden posílením

Zlato si udrželo své zisky, dolar ztrácí a koruna zakončila týden posílením. Američtí drobní podnikatelé dostanou injekci v objemu 484 mld. USD. Německá ekonomika letos klesne o 6 %, příští rok naopak o 5 % vzroste.

Situace na americkém trhu práce se pomalu zlepšuje

Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti za minulý týden v USA dosáhl na 4,427 mil. Jedná se už o třetí týden po sobě, kdy tento počet klesá. Nejvíce jich bylo před čtyřmi týdny, kdy se skokově zvýšil počet lidí přicházejících na úřady prá...

Rozhodnutí o tom, že krize nebude

Po opětovném nastartování ekonomiky se bude situace v ČR rychle zlepšovat. Klíčem bude domácí poptávka, rozběhnutí našich zahraničních obchodních partnerů a především pozitivní nahlížení na budoucnost. Debatováním o krizi ničeho nedosáhneme.

Zatímco ceny spotřebitelů meziročně vzrostly o 3,4 %, meziměsíčně se však o 0,1 % snížily

Oproti únoru se na březnovém poklesu cen podílelo zejména snížení cen pohonných hmot. To odráží zejména snížená poptávka a také pokles cen ropy na světových trzích. Za růstem cen oproti únoru stojí především ceny zeleniny, nejvíce brambor o 14,5 %.

Takto si D. Trump „America First“ asi nepředstavoval

USA jsou aktuálně co do počtu nakažených nemocí Covid 19 nejpostiženější zemí světa. Dolar je i přes to vnímán jako bezpečný přístav a na páru s eurem v pátek zakončil obchodování kolem hladiny 1,080 dolarů za euro. Česká koruna se v pátek odpoled...

Proklatě drahá tortilla, aneb peso je ke koruně nejslabší v historii

V dnešním světě nestačí být úspěšný, musíte být úspěšný alespoň tak, jak to od vás očekávají ostatní. Tato realita se týká na trzích všech a všude a v poslední době nejvíce Mexika a pesa.

Koruna posiluje. Vůči některým měnám je dokonce nejsilnější v historii

Česká koruna v posledních dnech posiluje vůči řadě měn, a atakuje tak dlouholeté rekordní pozice. Historicky nejsilnější je proti maďarskému forintu a rumunskému leu.

Tato informační stránka o Tomáš Volf zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Tomáš Volf" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes