15
new stories - click to show

Vlastimil Vondruška

Related to

PŘÁTELÉ ČESKÝCH TRADIC: Svatá Barbora – 4. prosince

Na svátek svaté Barbory bychom neměli zapomínat, je krásný a něžný. Vyjdeme si nařezat třešňové větvičky – barborky. Ty doma vložíme do vázy a budeme každý den sledovat, jak se jim daří. Vykvetou-li nám na Štědrý den, čeká nás v příštím roce samá ...

Vlastimil Vondruška: Co je vlastně Evropská unie?

1.December » prvnízprávy.cz
Je určitě dobré znát své místo v životě. To platí o lidech i o institucích. Nikdo by neměl dělat to, co mu nepřísluší. To je samozřejmě nedostižný ideál, protože realita je jiná, píše na blogu Vlastimil Vondruška.

Vlastimil Vondruška: O vládě dvojího práva

30.November » prvnizpravy.cz
V pondělí zablokovalo Polsko a Maďarsko přijetí rozpočtu EU na léta 2021–2027 a hrozí jeho vetováním za předpokladu, že z něj nezmizí jako kriterium pro rozdělování dotací zásada „vlády práva“, píše na blogu Vlastimil Vondruška.

Retro: Totální vymývání mozků

30.November » Nová republika
Vlastimil Vondruška 30. 11. 2020 Vlastimil Vondruška je jeden z nejúspěšnějších českých autorů. Cyklus životopisných portrétů královského rodu Přemyslovců, Vondruškovy historické detektivky či sedmidílná Husitská epopej hovoří nejen o Vondruškově ...

Podzimní Očima šéfredaktorky

30.November » Klub knihomolů
Dnešní Očima můžete brát jako tipy na vánoční dárky. Najdete tu audioknihu pro děti, romantiku i detektivku pro dospívající, autobiografickou knihu například pro maminku, napínavé thrillery pro milovníky napětí či románovou ságu třeba pro babičku,...

Porážku na Bílé hoře zavinili čeští stavové, nikoliv němečtí luteráni

29.November » blog.idnes.cz
Historik by měl ctít fakta, a nevymýšlet si konstrukce, tak jak to učinil ve svém komentáři Bílá hora i dnes jako živá v MF DNES Vlastimil Vondruška. Vyskytují se v něm některé nepřesností, které bych rád objasnil.

Tajemný příběh alchymistovy dcery Fiorelly a Bratrstva křišťálu

29.November » Citarny.cz
Tajuplný dobrodružný historický román s detektivní zápletkou z rudolfínské Prahy pro mládež, ale i pro dospělé Fiorella a Bratrstvo křišťálu, napsal zkušený autor řady populárních historických detektivek pro dospělé Vlastimil Vondruška.

Totální vymývání mozků

28.November » Zvědavec
V moderní historii nemáme k podobnému pohybu národů, který už více než rok zažívá Evropa, paralelu, proto je třeba použít nomenklaturu starších dějin. Nejde o migrační krizi, ale o nájezd muslimů. Spisovatel a historik Vlastimil Vondruška ve svém ...

Jak se nestát poskoky Bruselu? Stačí podpořit „prozíravější“ sousedy v rámci V4

Historik a publicista Vlastimil Vondruška, který je zároveň jedním z nejpopulárnějších českých spisovatelů současnosti, se na svém blogu věnuje nedávné zprávě o tom, že Polsko a Maďarsko zablokovaly přijetí rozpočtu EU na léta 2021–2027.

Vlastimil Vondruška: O vládě dvojího práva

24.November » prvnizpravy.cz
V pondělí zablokovalo Polsko a Maďarsko přijetí rozpočtu EU na léta 2021–2027 a hrozí jeho vetováním za předpokladu, že z něj nezmizí jako kriterium pro rozdělování dotací zásada „vlády práva“, píše na blogu Vlastimil Vondruška.

Vlastimil Vondruška: Černá velryba

17.November » prvnízprávy.cz
„Tak nám přejmenovali slavný detektivní román Agathy Christie Deset malých černoušků,“ povzdechl si hostinský Palivec a hodil knihu s jadrným dovětkem do kamen. „Jmenuje se teď korektněji – Nezbyl ani jeden.“

Vlastimil Vondruška: Rozum a pozitivní myšlení

12.November » prvnizpravy.cz
Potkaly nás těžké časy, pronásledují nás veliké potíže, ale přesto nežijeme v tragické době. Tahle věta není logický nesmysl, protože v životě každého z nás přece přicházejí neúspěchy a průšvihy, i když si jinak žijeme radostně a spokojeně.

Tato informační stránka o Vlastimil Vondruška zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Vlastimil Vondruška" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes