Roman Všetečka

Related to

SpaceX neví, kdy odstartuje historický let. Mezitím jí vybuchla jiná loď

30.May » Technet.cz
Až několik hodin před startem padne rozhodnutí, zda se začne s odpočítáváním historicky vůbec prvního letu soukromé lodi s posádkou, nebo se celá akce přesune na neděli, kdy má být příznivější počasí. Společnost SpaceX musí vedle očekávaného start...

Nová předpověď dává větší šanci sobotnímu letu SpaceX s posádkou do vesmíru

29.May » Technet.cz
Ještě podle čtvrteční předpovědi to vypadalo, že počasí může zkazit i další plánované termíny, kdy by mohla k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) odletět soukromá loď s dvoučlennou posádkou. Ta aktuální ale nabízí více optimismu.

Přelomový let SpaceX s posádkou do vesmíru možná neproběhne ani o víkendu

29.May » Technet.cz
Počasí může zkazit i další plánované termíny, kdy by mohla k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) odletět soukromá loď s dvoučlennou posádkou.

Trump příkazem usiluje o větší zodpovědnost sociálních sítí za obsah

29.May » Technet.cz
Donald Trump chce zrušit nebo upravit zákon, podle kterého nejsou provozovatelé sociálních sítí zodpovědní za obsah, který na ně jejich uživatelé zveřejňují. Trump tak reaguje mimo jiné na to, že Twitter přidal k jeho příspěvkům varování a odkázal...

Historický milník. Lidé začínají létat do kosmu soukromými raketami

27.May » Technet.cz
Mezinárodní vesmírná stanice ve čtvrtek očekává přílet dvou astronautů, které dopraví soukromá loď Crew Dragon společnosti SpaceX. Je to vůbec poprvé, co se taková událost odehraje, a to devět let poté, co posádku k ISS dostal poslední americký pr...

Twitter poprvé použil nálepku pro kontrolu faktů u tweetů Donalda Trumpa

27.May » Technet.cz
Twitter poprvé vyzval čtenáře, aby si ověřili fakta u tweetů, které zveřejnil prezident Spojených států. Reagoval tak na jeho zprávu, že volby pomocí hlasovacích lístků zaslaných poštou jsou zmanipulované.

Selhala raketa společnosti Virgin Orbit. Do kosmu měla putovat z letadla

26.May » Technet.cz
První demonstrační let rakety LauncherOne se nezdařil. Společnost Virgin Orbit tento nosič vypouští ze závěsu pod křídlem letounu a chce jej využít pro vynášení menších satelitů.

Podle nových tabulek se přechod na nové TV vysílání rozběhne až v červenci

26.May » Technet.cz
Nové digitální pozemní televizní vysílání bude v definitivní podobě na celém území Česka až na konci října. Může za to posun v plánovaném přechodu, který v pondělí odsouhlasila vláda.

Naposledy. Japonská loď HTV míří na finální setkání s ISS

25.May » Technet.cz
V pondělí naposledy zakotví u Mezinárodní vesmírné stanice japonská nákladní loď označovaná jako H-II Transfer Vehicle (HTV-9). Je pojmenovaná také jako Kounotori 9, což je japonský výraz pro čápa bílého.

KVÍZ: Poslední let raketoplánem k Mezinárodní vesmírné stanici

23.May » Technet.cz
Ve středu 27. května se do vesmíru vydá vůbec poprvé posádka na palubě soukromé lodi. Zároveň to bude po mnoha letech poprvé, co se astronauté dostanou na Mezinárodní vesmírnou stanici americkou lodí. Jak ale vypadal poslední let posádky z území S...

Japonsko vyslalo do vesmíru loď, která na ISS dopraví baterie

20.May » Technet.cz
Japonská vesmírná agentura JAXA vypustila ve středu večer nákladní loď HTV. Ta dopraví obyvatelům Mezinárodní kosmické stanice celkem čtyři tuny nákladu.

Microsoft rozsekal Office na kousky a dal je na web jako „tekuté komponenty“

20.May » Technet.cz
Microsoft ukázal nový koncept, jak budou fungovat jednotlivé části Office na webu s novou filozofií. Využívá k tomu loni vytvořený nástroj Fluid Framework.
Elon Musk - Americký podnikatel
Microsoft - Americká softwarová společnost
iPad - Tablet společnosti Apple
Android OS - Operační systém
Google - Vyhledávač a internetová reklamní agentura
Samsung - Výrobce elektroniky
Donald Trump - Americký obchodní magnát
Yahoo! - Internetová společnost
SARS-CoV-2 - Nový koronavirus způsobující onemocnění COVID-19

Tato informační stránka o Roman Všetečka zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Roman Všetečka" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes