15
new stories - click to show

Miroslav Zelinský

Related to

Ostravské stopy: Klub Voliéra vznikl ze skladu lodí, vzpomíná Zelinský

10.January » iDNES.cz
Literární, výtvarný a hudební svět, to jsou tři oblasti, které se při zmínce o Ostravě vybaví historikovi, vysokoškolskému pedagogovi, překladateli a kurátorovi Miroslavu Zelinskému. S jeho jménem je ponejvíce spjat fenomén studentského klubu Voli...

Jan Balabán: Magda, Emil

10.January » ČRo
Norbert Lichý čte dva příběhy ze sbírky Možná že odcházíme – o lidech, kteří hledají cestu k smysluplnému žití.

Pod Hubleskou

11.September » ČRo 3 Vltava
Pravděpodobně nejnovější křížovou cestu představí Miroslav Zelinský a historik umění a designu Richard Vodička. Účinkuje František Strnad.

Monoautorská kalvárie sochaře Luboše Jarcovjáka v Bukovanech u Kyjova

10.September » ČRo 3 Vltava
Na betonovou dřeň otesané významy jednotlivých zastavení odhalují autor pořadu Miroslav Zelinský a historik umění a designu Richard Vodička. Účinkuje František Strnad.

Křížovou cestou Mikuláše Medka

9.September » ČRo 3 Vltava
Prohlídka interiéru kostela v Senetářově. Průvodci jsou Miroslav Zelinský a historik umění a designu Richard Vodička. Účinkuje František Strnad.

Křížová cesta Joži Úprky na Svatém Hostýně

8.September » ČRo 3 Vltava
Od stavení ke stavení impozantní Kalvárie putují autor pořadu Miroslav Zelinský a historik umění a designu Richard Vodička. Účinkuje František Strnad.

Nejstarší česká křížová cesta

7.September » ČRo 3 Vltava
Na mikulovskou horu Tanzberg, dnešní Svatý kopeček, putují autor pořadu Miroslav Zelinský a historik umění a designu Richard Vodička. Účinkuje František Strnad.

Po moravských křížových cestách

7.September » ČRo 3 Vltava
Po křížových cestách na Moravě putují autor pořadu Miroslav Zelinský a historik umění a designu Richard Vodička. Účinkuje František Strnad.

Výlety s Vltavou po křížových cestách Moravy a Čech

31.August » ČRo
Na mikulovskou horu Tanzberg, na Svatý Hostýn či do Kuksu pozvou od pondělí 7. září Výlety s Vltavou. Putovat se bude po českých a moravských křížových cestách.

Havran, Michal: Analfabet

10.April » iLiteratura.cz
Generační román, román s tajemstvím, iniciační či společenský. Stopy všech těchto žánrů můžeme najít v druhém románu slovenského spisovatele Michala Havrana, nazvaném Analfabet. Je mnoho způsobů, jak si k tomuto jazykově sugestivnímu, ba strhující...

Štrpka, Ivan (ed.): Osamělí běžci

3.March » iLiteratura.cz
Antologie básnické skupiny Osamělí běžci z ostravského nakladatelství Protimluv představuje průřez tvorbou Ivana Laučíka, Petera Repky a Ivana Štrpky, který knihu také připravil k vydání. V českém nakladatelství jsou tyto pro slovenskou poezii pos...

Michal Havran: Kotleba a jeho lidi jsou neonacisti, neonacismus není názor, ale zločin

7.February » Literární noviny
Mezi nepřehlédnutelné postavy současné slovenské mediální i kulturní scény patří – nejen pro svou výšku – publicista a spisovatel Michal Havran. Jeho román Analfabet, jehož děj se odehrává počátkem 90. let v Bratislavě a vypráví dramatický příběh ...

Tato informační stránka o Miroslav Zelinský zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Miroslav Zelinský" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes