15
new stories - click to show

Josef Havlíček

Related to

Kladenské věžové domy architekta Havlíčka dodnes vynikají originalitou, funkčností a velkorysostí

7.July » ČRo 3 Vltava
Poslední velkou realizací architekta Josefa Havlíčka byly věžové domy v Kladně-Rozdělově. Ty se zapsaly do historie československé architektury jako dokonale promyšlené.

Muzeum věžáků v Kladně je znovu otevřené

Muzeum věžáků je pro veřejnost otevřeno v sobotu, neděli a o vybraných svátcích. Od soboty 5. června do odvolání je návštěva muzea možná jen po předchozí online nebo telefonické rezervaci. Prohlídky probíhají v malých skupinách do devíti lidí s pr...

Zlatá éra benzinek. Fotky z doby, kdy se benzin pumpoval ručně jako ze studny

27.May » Bleskově.cz
Zpočátku se v ulicích stavěly jednoduché ruční pumpy se zásobou benzinu, od 30. let minulého století je postupně nahrazovaly menší dynamické stavby.

Na historickém kladenském věžovém domě má letos vzniknout vyhlídka

14.April » Seznam Zprávy
Na střeše historického kladenského věžového domu, ve kterém město loni otevřelo muzeum, má letos vzniknout vyhlídka.

Destrukce žižkovského mrakodrapu se za luxusní restauraci a open fitness neschová

7.January » A2larm
Žižkovská budova Všeobecného penzijního ústavu, později známá jako Dům odborových svazů a dnes jako Dům Radost, je dílo evropského významu. Jeho přestavba je z architektonického hlediska katastrofická.

Startupy, neziskovky i umělci – v domu Radost není o inspiraci nouze

14.December » Metro
Dům Radost – jedenáctipatrová dominanta dolního Žižkova díky novým majitelům ožívá. Do multifunkční budovy, kde je kromě bytů, funkcionalistické kavárny, butikového kina, knihkupectví nebo lékařské ordinace i 700 kanceláří, se stále stěhují noví n...

Dům Radost: Nové centrum kultury v dolním Žižkově

7.December » Metro
Roky funkcionalistická dominanta Žižkova chátrala. S novými majiteli se ale probudila k životu, dnes je centrem kulturního života - dění v rozvíjející se oblasti dolního Žižkova.

Architekt Josef Havlíček podle Davida Vávry

6.December » ČRo 2 - Praha
Ten návrh musí troubit! Toto zvolání bylo jedním z oblíbených hesel předního českého architekta první poloviny dvacátého století, Josefa Havlíčka.

Dům Radost se po revitalizaci vrátí k polyfunkčnímu využití

29.October » Pražský patriot
Svého času nejvyšší budova v Československu dlouhé roky chátrala, pod vedením nových majitelů zase ožila. Řeč je o domě Radost, funkcionalistické dominantě dolního Žižkova. Stavba, kterou roky lidé obcházeli, teď láká stále nové nájemce a návštěvn...

Dům Radost se po revitalizaci plně vrátí k původně zamýšlenému využití

29.October » Pražský patriot
Svého času nejvyšší budova v Československu dlouhé roky chátrala, pod vedením nových majitelů zase ožila. Řeč je o domě Radost, funkcionalistické dominantě dolního Žižkova. Stavba, kterou roky lidé obcházeli, teď láká stále nové nájemce a návštěvn...

První pražský mrakodrap dlouho sloužil odborářům, noví majitelé z něj chtějí udělat centrum dolního Žižkova

15.October » Pražský patriot
První český mrakodrap vyrostl na pražském Žižkově už v roce 1934 a má za sebou zajímavou historii. Desítky let sloužil odborářům, noví majitelé s ním mají ambiciózní plány.

Tato informační stránka o Josef Havlíček zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Josef Havlíček" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes