Kristýna Novotná

Vztahuje se k

U prezidentské kampaně chybí limity pro sponzory. 'Musí tu fungovat veřejná kontrola,' říká politolog

17.září » iROZHLAS
Zatímco strany a hnutí se musí zejména před sněmovními volbami vypořádat s třímilionovým limitem pro dary, pro prezidentskou kampaň toto omezení neplatí.

Hrad: Mynář dával firmám dobrozdání jako soukromá osoba. Za Havla by tohle neprošlo, tvrdí exkancléř Mathé

14.září » iROZHLAS
„Takových dopisů jsem napsal asi dvacet.“ Těmito slovy obhajoval kancléř Vratislav Mynář dobrozdání pro společnost Liglass Trading CZ. V archivech prezidentské kanceláře však další dopisy chybí.

Nad rady právníků jsem musel někdy nadřazovat svou vnitřní morálku, říká k financování stran podnikatel Dědek

13.září » iROZHLAS
Když se v létě rozhodl spolupracovat se STAN, chtěl podnikatel Dalibor Dědek hnutí věnovat 10 milionů korun. Narazil ale na zákonný limit. Jak strop nakonec vyřešil a co mu radili právníci?

Dar od manželky či vlastního manažera. Strany a hnutí našly kličku, jak vyřešit limit pro sponzory

11.září » iROZHLAS
Měl to být nástroj, jak pročistit financování politických stran a hnutí. Ty však našly způsob, jak se s třímilionovým limitem pro dary od sponzorů vypořádat.

Nadace Klausových stále sídlí na Pražském hradě. Za 500 korun ročně obývá Prezidentský domek

11.září » iROZHLAS
Je to nejlukrativnější adresa v Praze. Přímo na Pražském hradě, konkrétně v Královských zahradách, už čtrnáct let sídlí nadační fond manželů Klausových. A to za velmi nízký nájem: 500 korun ročně.

Nikdo na nás netlačil, podřídili jsme se dobrovolně, říkají poslanci z ANO, kteří chtěli Babiše vydat policii

7.září » iROZHLAS
Plán odejít ze sálu a bojkotovat tak policejní žádost se v ANO stvrdil jen těsně před hlasováním. Někteří poslanci hnutí přitom předem tvrdili, že mají v úmyslu své spolustraníky vydat.

ONLINE: Poslanci rozhodnou o vydání Babiše a Faltýnka. Policie je chce stíhat kvůli Čapímu hnízdu

6.září » iROZHLAS
Poslanci mají ve středu na programu hlasování o vydání poslanců a hlavních tváří hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Policie chce oba stíhat kvůli kauze Čapí hnízdo.

Porušil hejtman Okleštěk pravidla kampaně? S jeho aktivitami spojují 'kontroloři' dva možné přešlapy

6.září » iROZHLAS
Hned za dvěma případy možného porušení pravidel předvolební kampaně stojí olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk z hnutí ANO. Ten v říjnových volbách obhajuje z pozice krajské jedničky poslanecké křeslo.

Babiš a Faltýnek mají být vydáni k trestnímu stíhání. Co to znamená?

31.srpna » iROZHLAS
Poslanci z mandátového a imunitního výboru doporučili sněmovně vydání šéfa ANO Andreje Babiše a místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. Co to znamená?

ŽIVĚ: poslanci řeší vydání Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli Čapímu hnízdu

30.srpna » iROZHLAS
Mandátový a imunitní výbor sněmovny by mohl už ve středu rozhodnout, zda doporučí vydat poslance hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Oba si pozval na jednání.

Poslanec z ANO nahlédl do spisu k Čapímu hnízdu. Důkazně 'nabito' policie rozhodně nemá, tvrdí

30.srpna » iROZHLAS
Policii chybí konkrétní důkazy, nemůžu proto s jistotou vyloučit, že nejde o politickou manipulaci. Alespoň tak mluví ke kauze Čapí hnízdo poslanec Matěj Fichtner z hnutí ANO.

Kampaň odstartovala, pro zájemce o Hrad platí nová pravidla. Na co si musejí dát pozor?

28.srpna » iROZHLAS
Kampaň před prezidentskými volbami oficiálně začala, a to vydáním termínu voleb ve Sbírce zákonů. Jak současná hlava státu Miloš Zeman, tak jeho soupeři se musejí řídit novými, zpřísněnými pravidly.

Tato informační stránka o Kristýna Novotná zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Kristýna Novotná" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes