Alexandra Zvonařová

Vztahuje se k

Muzeum loni nechalo zrestaurovat předměty za tři čtvrtě milionu korun

Jindřichův Hradec - Muzeum Jindřichohradecka nechalo loni zrestaurovat předměty za 750 tisíc korun, což je o čtvrt milionu více než v roce 2016.

Muzeum Jindřichohradecka získalo dosud neznámý betlém řezbáře Krýzy

Sbírky Muzea Jindřichohradecka loni obohatilo téměř 2300 nových exponátů. Vedle modlitebních knížek vytištěných v Landfrasově tiskárně nebo psacího stolu Emy Destinové to byl i dosud neznámý betlém Tomáše Krýzy.

Přednáška o jihočeských betlémech

13.prosince » Turistické listy
Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči pokračuje v přednáškovém cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás. Další přednáška Jihočeské betlémy se koná ve středu 13. prosince 2017 v 18.00 hodin, tentokrát v Lannerově domě v Te...

Díky čemu se hýbou Krýzovy jesličky? Teď to můžete vidět na vlastní oči

Několik pohledů na Vánoce a advent nabízí Muzeum Jindřichohradecka. Prohlédnout si můžete výstavu betlémů, které vyrobily děti ze základních a mateřských škol, svatou rodinu v podání profesionálního řezbáře i historické Krýzovy jesličky.

Přednáška o jihočeských betlémech v Telči

30.listopadu » Turistické listy
Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči pokračuje v přednáškovém cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás. Další přednáška Jihočeské betlémy se koná ve středu 13. prosince 2017 v 18.00 hodin, tentokrát v Lannerově domě v Te...

Krýzovy jesličky prochází rekonstrukcí: Betlém rozeberou do šroubku!

5.listopadu » Aha!
Největší lidový pohyblivý betlém na světě, Krýzovy jesličky, projdou generálkou. Po 50 letech byl odkryt jejich unikátní mechanismus, který Tomáš Krýza (†80) sestavil doma na koleně.

Při úklidu kostela objevili tři unikátní sochy a betlém

Jindřichův Hradec – Nikdo z farníků netušil, jaký poklad skrývá oltář proboštského kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Růžové hyeny i obřadní masky afrických kmenů uvidíte v Muzeu Jindřichohradecka

31.března » ČRo
Výlet za exotikou si letos můžete udělat i při cestě do Jindřichova Hradce. V Muzeu Jindřichohradecka totiž začala výstava, která ukazuje hravou tvář Afriky.

Kdo si hraje, nezlobí. Muzeum se oblékne do afrického hávu

29.března » Kultura Deník.cz
Jindřichův Hradec – Jak se žije v subsaharské Africe? To nejen dětským návštěvníkům Muzea Jindřichohradecka přiblíží výstava Afrika hravá, kterou za zvuků bubnů rytmického orchestru Hakuna Matata zahájí vernisáž ve čtvrtek v 16 hodin.

Mezi maškarami nemá chybět bába s nůší a medvědář

Jindřichohradecko – Jak se vlastně určuje termín masopustu? A které tradice se k tomuto období vážou? Odpovídá Alexandra Zvonařová, etnografka Muzea Jindřichohradecka.

Světový unikát je v havarijním stavu. Odborníci opravují Krýzovy jesličky

5.února » iDNES.cz
Krýzovy jesličky zapsané v Guinnessově knize a vystavené v Muzeu Jindřichohradecka prochází po půl století generální obnovou. Návštěvníci světový unikát uvidí i při renovaci. Další články k tématu: Jindřichův Hradec: největší lidový mechanický bet...
Zbyněk Hejda - Český básnik
Milan Kubek - Předseda České lékařské komory
Jiří Sekáč - Český hokejista

Tato informační stránka o Alexandra Zvonařová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Alexandra Zvonařová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes