15
new stories - click to show

Miroslav Adamec

Related to

Námořní vzpoura během manévrů NATO předznamenala pád vojenské diktatury v Řecku

24.October » Seznam Médium
Námořní manévry států NATO v květnu 1973 ve Středozemním moři byly běžným vojenským cvičením do té doby, dokud se posádka jednoho z plavidel nevzbouřila a nevypověděla poslušnost své vládě.

Nakradené zlato se měnilo za franky aneb hospodářská kolaborace Švýcarska s nacisty

18.October » Seznam Médium
Švýcarská neutralita za druhé světové války je v mnoha ohledech vnímána kontroverzně, protože jestli z ní někdo výrazně těžil, tak to bylo nacistické Německo.

Němcům spadly zbraně do klína. Osud protiletadlového dělostřelectva po roce 1938

12.October » Seznam Médium
Za přispění západních mocností se československé protiletadlové dělostřelectvo ocitlo v rukou Němců a jeho satelitů. Jeho stopy můžeme nalézt na bojištích západní i východní fronty nebo v severní Africe.

Možnost vojenského puče proti prezidentu Benešovi v říjnu 1938

6.October » Seznam Médium
Po přijetí mnichovské dohody se našla skupina vojáků a politiků, kteří chtěli sesadit prezidenta a bránit republiku. Scházel však čas, rozhodnost i vůdčí osobnost.

Sovětská pomoc Československu v roce 1938 - mýtus versus realita

29.September » Seznam Médium
Téma sovětské vojenské pomoci Československu v případné válce s nacistickým Německem je stále diskutabilní a dodnes otevírá řadu nezodpovězených otázek.

Československá mobilizace v září 1938 optikou čísel a méně známých faktů

22.September » Seznam Médium
Když 23. září 1938 československý rozhlas ve večerních hodinách odvysílal zprávu o vyhlášení mobilizace, velká část obyvatel země ji přijala s nadšením i úlevou. Nastalo období euforie a národního vzepětí, které však netrvalo dlouho.

Osud Československa jim nebyl lhostejný. Churchill a spol. v září 1938

18.September » Seznam Médium
V září 1938 se Československo postupně dostávalo do stále větší izolace. V Evropě měla Praha řadu zastánců, ale buď se jednalo o méně významné politiky nebo osobnosti, jejichž čas měl teprve přijít.

Francouzská ofenziva do německého Sárska v září 1939 skončila naprostým fiaskem

14.September » Seznam Médium
Když došlo 1. září 1939 k napadení Polska nacistickým Německem, Varšava s nadějí sledovala, kdy Francie na západní frontě zahájí slibovanou ofenzivu. Poláci však čekali marně. Francouzi se zmohli jen na lokální útok, který nepřinesl téměř nic.

Spáchala básnířka Simonetta Buonaccini sebevraždu?

7.September » Seznam Médium
Jsou ženy, které s potěšením vystavují svůj půvab na odiv. Naštěstí občas vyrostou v prostředí, které se jim snaží vštípit i něco jiného než pěstování tělesného kultu.

Potřebujete pomoci s vyprazdňováním a osobní hygienou, nebo obráceně?

7.September » Seznam Médium
To jsou 2 samostatné služby, které se řídí podle 2 zákonů, 2 ministerstev, mají 2 způsoby financování a 2 různé nároky na kvalifikaci. Mluvíme o zdravotně-sociálním „pomezí“. Uprostřed ale stojí člověk, jehož důstojnost je třeba chránit.

Václav Klaus se opřel do vlády i opozice. Pochválil jen sám sebe

7.September » Seznam Médium
Václav Klaus v pořadu „Co na to vaše peněženka“ CNN Prima News kritizoval balíček vlády a jmenovitě pak premiéra Fialu a některé ministry.

Tato informační stránka o Miroslav Adamec zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Miroslav Adamec" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes