Mariana Ambrožová

Vztahuje se k

Papež František navštíví sídlo Světové rady církví

20.června » Rádio Proglas
V Ženevě pokračuje zasedání ústředního výboru Světové rady církví, které se koná každé dva roky. Účastníci si tentokrát připomínají také 70. výročí vzniku instituce.

Mezi slovy: O chystaném dětském hospici v Brně

20.června » Rádio Proglas
Dům pro Julii – takové jméno ponese nový kamenný hospic pro děti. Brzy má vzniknout v Brně. O něm i dalších službách pro rodiny s umírajícím nebo těžce nemocným dítětem bude řeč v aktuálním vydání pořadu Mezi slovy. Poslouchejte ve čtvrtek 21. čer...

Worship Central a další hvězdy na festivalu United

19.června » Rádio Proglas
Hlavní hvězdou letošního ročníku festivalu United ve Vsetíně bude britská kapela Worship Central. Rozhovor s pořadateli této přehlídky křesťanské hudby připravuje Mariana Ambrožová na 10. července 2018.

Studio Brno: Potravinová banka pro Brno a Jihomoravský kraj

27.května » Rádio Proglas
Jeden den jsme doprovázeli řidiče Potravinové banky pro Brno a Jihomoravský kraj na jeho cestě za potřebnými. Nasedněte s námi do vozu a zjistěte, kam potravinová pomoc směřuje, kdo ji daruje, jak celý systém funguje a jak se do něj mohou zapojit ...

Tereza Balonová – koncert ze studia

29.dubna » Rádio Proglas
Ve středu 2. května 2018 vystoupí v našem studiu živě mladá písničkářka Tereza Balonová. Pořad bude moderovat Mariana Ambrožová.

Papežská nadace Kirche in Not má nové vedení

26.dubna » Rádio Proglas
Novým výkonným prezidentem papežské nadace Kirche in Not, v překladu Církev v nouzi, se stal Thomas Heine-Geldern. Nahradil ve funkci Johannese Heeremana von Zuydtwycka.

Skauti slaví svůj svátek, třeba při darování krve

24.dubna » Rádio Proglas
Na svatého Jiří, slaví svůj svátek skauti a skautky. V této souvislosti organizují oddíly po celé České republice až do 20. května akce spojené s celostátní iniciativou Skautský dobrý skutek.

Loni se v katolických farnostech nechalo pokřtít přes 20 tisíc lidí

15.dubna » Rádio Proglas
Loni v Česku ve všech diecézích římskokatolické církve přijalo křest přes 20 tisíc lidí. Z toho byly dvě třetiny děti do jednoho roku, což představuje téměř 14 procent všech vloni narozených dětí v tuzemsku.

Památník Terezín přijímá předměty spojené s pronásledováním lidí za války

3.dubna » Rádio Proglas
„Minulost nepatří do popelnic,“ s takovou výzvou se na veřejnost obrátil Památník Terezín. Jeho pracovníci zvou zájemce, aby instituci darovali předměty a dokumenty spojené s perzekucí občanů za druhé světové války.

Zvonění připomnělo pronásledování čínských křesťanů

29.března » Rádio Proglas
Sedmdesát vteřin za stejný počet čínských křesťanů, kteří v naší zemi žádají o azyl, zněly zvony evangelického kostela U Salvátora v Praze i v některých dalších chrámech po celé zemi.

Divadlo na Orlí v Brně, 17. března, operety, čirá radost

19.března » Opera PLUS
Opravdu nepříliš často se recenzent poddá čisté radosti ze zhlédnutého a podlehne osobnímu, ryze subjektivnímu zážitku. Samozřejmě, že je při příchodu do kteréhokoli divadla vždy znovu připraven na to, že jej inscenace nějak překvapí, to překvapen...

Květné neděli předchází Týden modliteb za mládež

17.března » Rádio Proglas
Zítra začíná Týden modliteb za mládež, který vyvrcholí tradičně na Květnou neděli slavením Světového dne mládeže a setkáním s diecézními biskupy.
Miloslav kardinál Vlk - Český katolický duchovní a teolog
Papež František - 266. papež katolické církve
Jan PavelII. - 264. papež

Tato informační stránka o Mariana Ambrožová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Mariana Ambrožová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes