15
new stories - click to show

Antonín Dvořák Český hudební skladatel

Related to


Stories

„Muž se zlatou flétnou“, který hrál s Pink Floyd a natočil hudbu k Pánovi prstenů

10:42 » ČRo
S nadsázkou řečeno, přivítáme populárního irského virtuózního flétnistu, přezdívaného „muž se zlatou flétnou“, sira Jamese Galwaye. Ten se narodil 8. prosince 1939, tedy před 83 roky.

Druhý adventní koncert v Rudolfinu: Janáčkovo trio zahřálo u srdce

9:31 » Opera PLUS
Sukova síň pražského Rudolfina v neděli 4. prosince hostila druhý koncert v rámci adventního cyklu. Citlivě sestavený program ze skladeb romantických autorů doplnilo prokomponované pásmo barokních písní (s označením Fantazie) z pera hudebního sklada…

Vánoce nesnášenlivý Vydřigroš i Klářin Louskáček. Co přináší pohádkový balet Youriho Vámose?

Hoffmanův Louskáček a Dickensova Vánoční koleda. Ojedinělá kombinace pohádkového divadelního baletu zvaná Louskáček-Vánoční koleda, kterou přináší maďarský choreograf Youri Vámos. Letos se představí v Praze a Ostravě, a hraje se od listopadu až do l…

V Praze zahraje ruský klavírista Kissin

5.December » Náš REGION
Ruský klavírista Jevgenij Kissin, který od roku 2017 žije v Praze, spolu s koncertními mistry České filharmonie (ČF) v pondělí uvede skladbu kritizující ruskou agresi na Ukrajině.

Týden s hudbou. Živá hudba a představení, kino přenosy, Tv záznamy a streamy

5.December » Opera PLUS
Ve druhém adventním týdnu je tu Týden s hudbou, přehled toho nejdůležitějšího, co se děje ve vašem okolí, v TV i online. The post Týden s hudbou. Živá hudba a představení, kino přenosy, Tv záznamy a streamy appeared first on OperaPlus .

Sedmé nebe s Vladimírem Franzem o tom, jak psal mladý Antonín Dvořák

4.December » ČRo
Druhou symfonii Antonína Dvořáka si do svého dalšího dílu Sedmého nebe vybral Vladimír Franz. Dvořák ji psal ve svých čtyřiadvaceti letech.

Advent v Liberci si lidé užijí na plno. Náměstí ožilo tržištěm a koncerty

4.December » Liberecký deník
Liberecký advent je letos o poznání bohatší. Po dvouletém omezení, které přinesl covid, mohli pořadatelé připravit předvánoční program přetékající zábavou, kulturními vystoupeními, vánočními příběhy i přátelskou a předvánoční atmosférou.
Bohuslav Martinů - Český hudební skladatel
Petr Stančík - Český spisovatel
Bedřich Smetana - Český hudební skladatel

Tato informační stránka o Antonín Dvořák zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Antonín Dvořák" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes