15
new stories - click to show

Ivan Chrz

Related to

Věroslav Mertl: Dlouhý pohled do ulice

18.December » ČRo 3 Vltava
Povídka jihočeského spisovatele. Připravil Jiří Vondráček. Účinkuje Pavel Soukup. V roce 2001 natočil režisér Ivan Chrz. Poslouchejte on-line čtyři týdny po odvysílání.

Marcel Proust: Dny. Esej francouzského prozaika

13.November » ČRo
Jan Hartl čte esej francouzského prozaika, jednoho ze zakladatelů moderní světové prózy, tvůrce monumentálního Hledání ztraceného času. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Fjodor Michajlovič Dostojevskij: Plazunkov

8.November » ČRo 3 Vltava
Povídka ruského klasika. Z překladu Aleny Morávkové připravila Gabriela Albrechtová. Účinkuje Miroslav Donutil. V roce 2008 natočil režisér Ivan Chrz.

Edgar Dutka: Muž, který poslední mluvil s dr. Miladou Horákovou

6.November » ČRo 3 Vltava
Příběh současného českého autora ze sbírky Staženi z kůže ze tmy vycházíme. Připravil Jiří Vondráček. Účinkuje Svatopluk Skopal. V roce 2007 natočil režisér Ivan Chrz.

Jan Kameník: Výhybkář

30.October » ČRo 3 Vltava
Povídka ze sbírky Učitelka hudby. Připravil Jiří Vondráček. Účinkuje Ivan Řezáč. V roce 2008 natočil režisér Ivan Chrz.

Jaroslav Putík: Přítel. Experimentum crucis

25.October » ČRo 3 Vltava
Dvě povídky na téma přátelství ze sbírky Pohyblivé písky. Připravil Jiří Vondráček. Účinkuje Jiří Plachý. V roce 2001 natočil režisér Ivan Chrz.

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda. Slavný horor z viktoriánské Anglie

Vážený a kultivovaný vědec Henry Jekyll, odpudivý a všehoschopný Hyde – dobro a zlo v jednom jako výsledek zvláštního experimentu. Známý příběh baví a děsí i po 135 letech.

J. a D. Průšovi: Tíživé sny účetního Koláčka. Hra, v níž ústy Jiřího Lábuse zazní nepříjemná pravda

17.October » ČRo
Jiří Lábus, Karel Heřmánek, Jiřina Švorcová a další v grotesce o muži, který byl tak zvyklý nevyjadřovat své názory, že když to jednou udělal, utrpěl duševní úraz. Obnovenou premiéru poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Guy de Maupassant: Maska

9.September » ČRo 3 Vltava
Povídka francouzského prozaika v překladu Břetislava Štorma. Připravil Petr Turek. Účinkuje Pavel Soukup. V roce 2001 natočil režisér Ivan Chrz.

Milena Jesenská: O umění zůstat stát. Úvaha z dubna 1939

20.August » ČRo
Česká novinářka Milena Jesenská (1896 - 1944). Prožila bouřlivý, šťastný i nešťastný život, jehož podstatu, či alespoň podstatu jeho velké části, snad nejlépe vystihl novinář Josef Kodíček ve Svobodné Evropě. Vzpomínal, jak si ji pamatuje z mládí:...

Tato informační stránka o Ivan Chrz zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ivan Chrz" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes