15
new stories - click to show

Evžen Báchor

Related to

Už vás nebaví telefonovat s lidmi? Zkuste to se včelami

21.January » ČRo Pardubice
Včelař Evžen Báchor se věnuje včelaření od útlého mládí. Staly se součástí jeho života. Není tedy divu, že včelám rozumí. Dokonce si s nimi telefonuje! V Hobby magazínu vysvětlil, jak to dělá.

Lehnout si na včelín? To je nápad! Pardubický nadšenec léčí vibracemi včel

18.September » ČRo Pardubice
To, co včely vyrobí, je fantastické. Ať už je to med nebo léčivý propolis. Propolis ničí bakterie, a podle zkušeného včelaře Evžena Báchora i viry. Dokonce i včelí jed je léčivý, to už věděli naši předkové, kteří si léčili dnu včelím bodnutím.

Úhyn statisíců včel na Pardubicku. Pravděpodobná příčina: otrava. Viník neznámý

2.June » Ekolist
„Neděle 10. května a pondělí 11. května jsou pro nás černými dny. Chemické postřiky nám usmrtily včely na třech stanovištích. Všech 75 úlů je téměř bez včel. Tmavé koberce zmítajících se otrávených včel před úly jsou smutnou podívanou,“ napsal na ...

Největší pohroma pro včelaře? Včelí mor a sršně z Číny

1.June » ČRo Pardubice
Včelí mor, to je největší neštěstí, které může včelaře postihnout. Je to bakteriální onemocnění, které se množí na včelím plodu. Žádná antibiotika na něj nezabírají. V Pardubickém kraji už se vyskytla dvě ohniska.

Včelaři hromadně přicházejí kvůli zemědělským pesticidům o včely. Označit viníky je obtížné

Když se včelař Evžen Báchor z Pardubic v neděli 10. května ráno postavil před své úly, měl chuť si zakrýt oči. Na zemi uviděl koberce ležících včel, které se do sebe v křečích zaplétaly a umíraly. "Ty, které ještě žily, se potácely po chodníčcích ...

Včelaři hromadně přicházejí kvůli zemědělským pesticidům o včely. Označit viníky je obtížné

21.May » iHNED.cz
Když se včelař Evžen Báchor z Pardubic v neděli 10. května ráno postavil před své úly, měl chuť si zakrýt oči. Na zemi uviděl koberce ležících včel, které se do sebe v křečích zaplétaly a umíraly. "Ty, které ještě žily, se potácely po chodníčcích...

Pardubický včelař přišel o 75 včelstev. Zabil je postřik pšenice

20.May » ČRo Pardubice
Včely patří mezi nejpřínosnější živá stvoření na zemi. Dokonce mají svůj světový den, který si připomínáme 20. května. Jejich počet ale dramaticky klesá. Proč to tak je? Ptali jsme se pardubického včelaře Evžena Báchora.

Med patří nejen do čaje. Ladí i s kuřetem a rybou

3.January » ČRo Pardubice
Ve staré literatuře se hojně používají rčení, která med opěvují jako zdravou pochoutku. Některá z nich s chutí představil v Radioporadně pardubický včelař Evžen Báchor.

Pardubice jak je neznáte. Podívejte se z telefonní ústředny

9.December » ČRo Pardubice
Před 39 lety začala stavba jedné z nejvýraznějších dominant Pardubic. Přes 100 metrů vysoká telekomunikační věž na levém břehu Labe stojí dodnes a dodnes také plní svou funkci. Nejrůznějšími signály pokrývá celé Pardubicko.

Fotograf Evžen Báchor: Lidé se po sametové revoluci změnili. Ne však k lepšímu

7.December » Deník.cz
Jsou události, které z člověka nevyprchají ani po více než čtvrtstoletí. Stejné je to i u sametové revoluce roku 1989, kterou v Pardubicích svým nezaměnitelným způsobem zaznamenal „nepřehlédnutelný“ muž s pověstnou bílou čepicí a rozhledem z takřk...

Fotograf Báchor: Lidi se od sametu změnili, ne však k lepšímu

7.December » Pardubický deník
Jsou události, které z člověka nevyprchají ani po více než čtvrtstoletí. A když jsou navíc zaznamenány mužem, který už svojí vizáží budí punc nezapomenutelnosti, o to lépe se pamatují (a také poslouchají).
Jan Dolanský - Český herec
Miluše Horská - politik
Marie Doležalová - Česká herečka
Petr Šilar - Politik - KDU-ČSL
Vladimír Koníček - politik za KSČM
KSČM - Levicová politická strana

Tato informační stránka o Evžen Báchor zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Evžen Báchor" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes