Jaroslav Benda

Related to

XXL režisér Magnusek: Jak jsem shodil 70 kilo

14.June » Aha!
Když jsme loni navštívili režiséra Tomáše Magnuska (35), plánoval zhubnout. Razantně zhubnout! Váha 180 kg už představovala smrtelné nebezpečí. A samozřejmě mu komplikovala život. Nyní, po čtyřech měsících dietní kúry, dal dolů 70 kilogramů!

Jihočeši popravení nacisty skončili v rybníce Vítek. Jejich popel sypali ze známého mostu

Historický most přes rybník Vítek u Třeboně je známý z filmů, například v pohádce Byl jednou jeden král z něj sypali sůl. Váže se k němu ale i jedno válečné tajemství.

Loštice – Bendova vila

12.March » Turistika.cz
Poměrně málo známou, ale velice zajímavou, loštickou „památkou“ je vila známého místního stavitele Jaroslava Bendy. Tato prvorepubliková dvoupodlažní vila pochází z let 1913 až 1914, kdy ji Benda pro svou rodinu postavil podle vlastního návrhu.…

Na nejkrásnější českou knihu jsou mimo jiné nominovány Možnosti milostného románu či To je metro, čéče!

12.February » Literární noviny
Památník národního písemnictví a ministerstvo kultury vyhlásily nominace na ceny za nejlepší knižní design v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2019 . Mezinárodní výtvarná a technická komise vybrala přes padesát knih v sedmi kategoriích. Letos ...

12. 11. 2019 / Křest knihy Jaroslav Benda 1882 – 1970 + přednáška

12.November » Artalk.cz
Křest knihy Jaroslav Benda 1882 – 1970 + přednáška / UMPRUM / Praha / 12. 11. 2019 v 17:00 Harmonogram akce: v 17 h – přednáška, UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, m. č. 305 (3. patro) v 18 h – slavnostní uvedení, kavárna Času dost, Uměleckoprůmyslové ...

Vzpomínka na Zdeňka Srstku: Hele mladej, už ti ji cáknu

4.August » Aha!
Miloval bůček, slepice a voříšky a samozřejmě český film. Minulý týden dotlouklo srdce Zdeňka Srstky (†83), kaskadéra, sportovce a herce důležitých epizodních rolí. Za posledních třicet lety jsme vedli spoustu rozhovorů, rád na naše debaty vzpomín...

Boj o vodu pod krhovickým jezem: vodákům vadí nejistota, ředitel Závlah se brání

Znojmo – V líný čůrek s průtokem sotva půl kubíku za vteřinu se během léta několikrát změnila Dyje pod krhovickým jezem. Nelíbí se to vodákům, kteří na Dyji vyrážejí čím dál častěji. Povodí i správci závlah poukazují na dlouhodobé sucho.

Kudělka Zdeněk

11.May » Citarny.cz
Citarny.cz. Knihy, lidé, příběhy. Nejstarší český fungující portál. Od roku 2001 propagujeme knihy, literaturu, knižní kulturu a vzdělávání.

Pospíšil Antonín

4.May » Citarny.cz
Citarny.cz. Knihy, lidé, příběhy. Nejstarší český fungující portál. Od roku 2001 propagujeme knihy, literaturu, knižní kulturu a vzdělávání.
Bohumil Kubišta - Český malíř a grafik

Tato informační stránka o Jaroslav Benda zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jaroslav Benda" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes