15
new stories - click to show

Josef Chochol

Related to

Kubistický klenot pod Vyšehradem je na prodej. Sídlila v něm školka i řada firem

10.June » Bleskově.cz
Dům od architekta Josefa Chochola je od 60. let minulého století chráněnou památkou. Má čtyři patra, terasu a překrásnou zahradu. Podívejte se.

Avantgarda na Hanspaulce. Vilová enkláva skrývá řadu klenotů funkcionalistické architektury

19.March » Lidovky.cz
I když si s námi počasí stále trochu hraje a covidová opatření toulkám po městě moc nepřejí, blížící se jaro přesto vybízí k procházkám. A i když se na ni teď nedostaneme třeba fyzicky, vyražme na jednu takovou na této stránce.

Český kubismus - Dům U Černé Matky Boží

31.December » Program výstav
Expozice Uměleckoprůmyslového musea v Praze představuje český kubismus jako styl ideově propojující volné i užité umění a architekturu.

Šestý ročník festivalu Open House Praha nabízí 73 běžně nepřístupných budov a prostor k nahlédnutí. Těšit se můžete i na pestrý

1.September » ČRo 3 Vltava
Festival Open House Praha chce umožnit lidem poznat své město prostřednictvím netradičního objevování jeho architektury. Tento víkend otevře své dveře i Kovařovicova vila.

Příběhy pokladů: Český kubismus je unikátní architektonický směr

Trvalo i staletí, než se v architektuře proměnil vkus. Moderní věk ale přidal na tempu, a tak se od sklonku 19. do 20. let 20. století odehrál sprint neohistorických slohů.

Ve světě hranolů a pyramid. Unikátní kubistické stavby architektů na Vyšehradě

13.December » Lidovky.cz
Před první světovou válkou se v Praze objevil architektonický styl, který budil vášně a dočkal se odsudků mladší i starší generace. Přesto v něm vznikly pozoruhodné stavby – a hned několik jich vyrostlo na Vyšehradě. Další články k tématu: Dům U Č...

ARCHITEKTURA: 1919 - doznívání kubismu

22.January » Neviditelný Pes
Jak vypadala architektura nově založené Československé republiky právě před sto lety – tedy v roce 1919? Samozřejmě se dále stavělo ve stylu předválečné tvorby, tedy pozdního historismu, secese i moderny.

Rok 1919: čas, kdy odcházely jehlance

18.January » Lidovky.cz
Jak vypadala architektura nově založené Československé republiky právě před sto lety – v roce 1919? Samozřejmě se dále stavělo v předválečném stylu, převládal pozdní historismus, secese a moderna. Alespoň v tvorbě několika architektů však stále je...
Bohumil Kubišta - Český malíř a grafik

Tato informační stránka o Josef Chochol zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Josef Chochol" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes