15
new stories - click to show

Josef Beneš

Related to

Podklady nových podlah v domě nešiďte. Zvlášť při rekonstrukci

27.January » Hobby.cz
Při rekonstrukci domu přináší likvidace starých podlah potíže. Odkrytí podkladů často odhalí i zrádné momenty, se kterými se musí stavebníci poprat. Stejně jako to vidíte v dalším díle pořadu Fachmani, který provází rekonstrukcí rodinného domu kro...

Nenápadná zásilka ukrývala poklad: deník astronoma z protektorátu

Zásilku s dokumenty, jež poukazovaly na činnost astronomického kroužku působícího při Kulturním domě v Kopřivnici, obdrželi před časem pracovníci valašskomeziříčské hvězdárny. Kroužek ve „městě automobilů“ působil od roku 1957 patrně do první deká...

V brodském bazénu začnou dílčí opravy, na pořádnou rekonstrukci si počká

25.January » iDNES.cz
Krytý bazén v Havlíčkově Brodě se během února dočká nutné opravy. Tedy alespoň částečné a provizorní. Jen tak bude možné ho dál udržet v provozu. Na nutnost rekonstrukce před dvěma roky upozornil statik, podle něhož je konstrukce střechy a proskle...

Hvězdárna Valašské Meziříčí: Děti si užijí léto s astronomií

24.January » prvnizpravy.cz
Pokud to epidemiologická situace dovolí, bude valašskomeziříčská hvězdárna o letních prázdninách znovu patřit nejmladším zájemcům o astronomii.

Na zateplení stropu v garáži raději použijte vatu. Nakonec je to levnější

13.January » Hobby.cz
Další díl pořadu Fachmani, který na Primě ukazuje proces rekonstrukce domu, řeší problematiku zateplení stropu v garáži. Protagonisté se ptají, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých materiálů a jak připravit podklad, aby izolace dobře držela a ...

Geologové prozkoumali budoucí staveniště

8.January » prvnizpravy.cz
Ve čtvrtek proběhl geologický průzkum na místě budoucího Výzkumného, vzdělávacího a inovačního centra pro mladé v areálu valašskomeziříčské hvězdárny.

Termokamera je užitečný pomocník. Odhalí úniky tepla i u nových staveb

6.January » Hobby.cz
Termokamera se většinou používá u zjišťování chyb starých staveb. V dalším díle Fachmanů popisujícím rekonstrukci domu je však vidět, že budova by měla projít kontrolou už před tím, než je dokončená.

Astronomické zážitky 2021: Částečné zatmění, superúplněk i seskupení planet

Bude rok 2021 na zajímavé astronomické úkazy bohatý, nebo naopak? „Z hlediska jevů, které zajímají širokou veřejnost, bude příští rok spíše průměrný, možná až podprůměrný,“ tvrdí odborný pracovník valašskomeziříčské hvězdárny Jiří Srba.

Objev potvrzen! Dvojhvězdu valašského astronoma pozorovali i v zahraničí

Významný objev, který letos 24. listopadu učinil Petr Zelený z valašskomeziříčské hvězdárny za asistence kolegů Jiřího Srby a Ladislava Šmelcera, se podařilo ověřit.
Kristýna Kociánová - Česká herečka
Daniel Dangl - Slovenský herec

Tato informační stránka o Josef Beneš zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Josef Beneš" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes