15
new stories - click to show

Jan Berka

Related to

Proč se ECB nevydá japonskou cestou

21.January » Kurzy.cz
Evropská centrální banka ve snaze o nastartování inflace směrem k cíli udělala mnohé. Prozatím však bez zásadního úspěchu.

Britské přešlapování nad zápornými sazbami

18.January » Kurzy.cz
Koronavirová krize donutila světové centrální banky vytáhnout na povrch veškerou měnověpolitickou munici. Součástí toho jsou i záporné úrokové sazby.

Jsme svědky dolarové korekce, nebo obratu trendu?

13.January » Roklen 24
Dolar si v závěru minulého a na začátku aktuálního týdne připsal zisky. Je tento vývoj pouhou korekcí, nebo jde o první základní kameny možného obratu dosavadního trendu?

Očkování jako jeden ze zásadních faktorů dalšího vývoje koruny

11.January » Kurzy.cz
Koruna vstoupila do nového roku se ziskem, který by měla postupem času dále navyšovat. Tento výhled má však své předpoklady, přičemž některé jsou zcela zásadní.

Porostou americké úrokové sazby už letos?

6.January » Kurzy.cz
V některých finančních médiích se na začátku letošního roku objevila vzhledem k okolnostem až kacířská myšlenka. Co kdyby americká centrální banka zvýšila úrokové sazby už letos?

Další polská intervence? Od ČNB se kurzového zásahu nedočkáme

4.January » Roklen 24
Polská centrální banka těsně před silvestrem sáhla k další intervenci. Zažehla tím spekulace o tom, zda bychom podobných zásahů mohli být svědky na určité pravidelnější bázi.

Libra má za sebou „vánoční zázrak“. Co bude dál s britskou měnou?

28.December » Kurzy.cz
Reakce libry na oficiální potvrzení "vánočního zázraku" mohla některé možná překvapit. Hlavní otázkou teď je, co bude dál s britskou librou?

Konec dolarového trumpismu

23.December » Kurzy.cz
Psal se leden 2017, když Donald Trump porušil nepsané pravidlo stanovující, že americký prezident o dolaru nemluví.

Kapitál se vrací na rozvojové trhy nejrychleji od roku 2013

22.December » Roklen 24
Rozvojové trhy patřily v rámci první koronavirové vlny výprodeje na finančních trzích mezi nejvíce zasažené. Postupná obnova, byť zpomalená další pandemickou vlnou, ve spojení s honbou za výnosem nakonec na tzv. emerging markets přilákala vůbec ne...

Tato informační stránka o Jan Berka zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Berka" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes