Helena Bretfeldová

Vztahuje se k

Muzika v krvi - Zpěvácké a muzikantské rody Slovácka III.

30.května » Rádio Proglas
Helena Bretfeldová pokračuje ve Folklorním okénku svým seriálem o zpěváckých a muzikantských rodech Slovácka. Tentokrát se zaměří na Rod Petrů z Kyjova. Poslouchejte ve středu 30. května 2018 za pět minut pět odpoledne.

Muzika v krvi - Zpěvácké a muzikantské rody Slovácka II.

26.března » Rádio Proglas
V druhém pokračování hudebního cyklu Muzika v krvi s podtitulem Slovácké zpěvácké a muzikantské rody představí Helena Bretfeldová výrazné osobnosti z dvojice po přeslici spřízněných rodů zpěváků a muzikantů Holých a Hrbáčů z Hrubé Vrbky. Poslouche...

Domy věčnosti

Přijďte na další přednášku z cyklu domy věčnosti o hřbitovech v Brtnici, Velkém Meziříčí, Třešti a Třebíči.

Dopravní nehody v lidové písni

28.listopadu » Rádio Proglas
Téma zdánlivě žertovné, ve skutečnosti však smutné až baladické. Ve Folklorním okénku přinese Helena Bretfeldová ve středu 29. listopadu v 16.55 několik ukázek popěvků, které dokládají, že lidová slovesnost roubovaná na melodii plnila v určitém dě...

Ohlédnutí za šedesáti lety Horňáckých slavností

27.září » Rádio Proglas
Ve Folklorním okénku nabízíme rozhovor s Františkem Šalé. S publicistkou Helenou Bretfeldovou společně zavzpomínají na dva pořady červencových Horňáckých slavností, které si mimo jiné připomněly šedesát let od prvního setkání umělců na Strážné hůr...

Padesátiny HCM Martina Hrbáče

31.července » Rádio Proglas
Ve středu 2. srpna reprízujeme ve Folklorním okénku pořad Heleny Bretfeldové o půlstoletí činnosti Horňácké cimbálové muziky Martina Hrbáče. Rozhovor s Martinem Hrbáčem naladíte za pět minut pět odpoledne.

Hudební výročí - Jaroslav Čech a Kopaničář ze Starého Hrozenkova

31.května » Rádio Proglas
V rámci posledního květnového Folklórního okénka připomene Helena Bretfeldová dvě významná hudební výročí. Poslouchejte ve středu 31. května 2017 za pět minut pět odpoledne.

Jožka Kubík a jeho následovníci

28.března » Rádio Proglas
V posledním Folklórním okénku měsíce března připomene Helena Bretfeldová osobnost horňáckého primáše, Majstra Jožky Kubíka, od jehož narození letos na jaře uplyne 110 let. Poslouchejte ve středu 29. března 2017 za pět minut pět odpoledne.

Domy věčnosti IV

Dne 28. února se v Brně uskuteční další přednáška z cyklu Domy věčnosti IV, která bude zaměřena na pohřebiště ve Slavkově u Brna, Bučovicích, Koryčanech, Dambořicích.

70 let Cimbálové muziky Jury Petrů

23.ledna » Rádio Proglas
Ve Foklórním okénku ve středu 31. ledna 2017 připomene Helena Bretfeldová se svým hostem Jiřím Petrů výročí jedné z legendárních slováckých kapel z kyjovského regionu. Poslouchejte za pět minut pět odpoledne.

Domy věčnosti III – Moravský Krumlov, Dolní Kounic

27.prosince » Mezikulturní dialog
Dne 31. ledna se v Brně uskuteční přednáška "Domy věčnosti III – Moravský Krumlov, Dolní Kounice, Ivančice".

Tato informační stránka o Helena Bretfeldová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Helena Bretfeldová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes