15
new stories - click to show

Dušan Holý

Related to

Zpěváci BROLNu napříč generacemi

3.October » ČRo Brno
S BROLNem proti proudu času v nahrávkách od konce devadesátých let až do let padesátýc. Zazpívá Jožka Laža, Jarmila Šuláková, Dušan Holý, Jožka Černý, Vlasta Grycová.

Folklorní okénko: Muzika v krvi - Kubíci z Hrubé Vrbky a z Velké

4.August » Rádio Proglas
Ve středečním Folklorním okénku, v dalším pokračování hudebního cyklu Muzika v krvi s podtitulem Zpěvácké a muzikantské rody v lidové hudbě představí Helena Bretfeldová dvě větve rozrodu výjimečných muzikantů Kubíků z Hrubé Vrbky a z Velké nad Velič…

Folklorní okénko: Muzika v krvi - Holí a Hrbáčé z Hrubé Vrbky

29.June » Rádio Proglas
Ve středečním Folklorním okénku, v dalším pokračování hudebního cyklu Muzika v krvi s podtitulem Slovácké zpěvácké a muzikantské rody představí Helena Bretfeldová výrazné osobnosti ze dvou po přeslici spřízněných rodů zpěváků a muzikantů Holých a Hr…

Pan profesor Holý – ještě stále osmdesátník

26.April » ČRo
Dušan Holý slaví narozeniny. Za celou folklorní redakci mu přeje a jeho písně pouští Marie Hvozdecká.

Sto let od narození Jaromíra Nečase, apoštola živé písně

22.February » ČRo
Od narození hudebního skladatele, redaktora, publicisty a také cimbalisty Jaromíra Nečase uplynulo sto let. Vzpomínat na mnohé jeho podoby a konání bude vybraná společnost.

Zikmund, Suchý, Holý: připomeňte si legendární setkání na zlínském mrakodrapu

4.December » Zlínský deník
Více než sedm a půl roku uplynulo od chvíle, kdy se na střeše zlínské jedenadvacítky, 30. března 2014, sešly u příležitosti cyklu Poezie a folklor tehdy tři významné osobnosti, které o sobě věděly, uznávaly se, ale nikdy předtím se nepotkaly - Miros…

Lidé si odvykli chodit do hospod, minipivovary zachraňuje lahvové pivo

10.November » iRegiony Impuls
Minipivovary v kraji se v produkci piva a tržbách jen pomalu dostávají na předcovidová čísla. Potýkají se i se změnou chování zákazníků, kteří si odvykli chodit do hospod. Z šesti minipivovarů, které v Česku skončily během pandemie koronaviru, je z …

Když je na „Lysé“ ošklivě, dole se radují: Prší pivovarská voda!

Pivovárek s názvem Beskydský ji má samozřejmě ve znaku a odkazuje na ni svými produkty. Ale tím nejdůležitějším je pro něj jedna se základních surovin pocházející z nejvyšší zdejší hory. A o čem že to vlastně mluvíme?

Kdybych byla ptáčkem

27.May » ČRo Brno
Ptáci lidstvo fascinují odnepaměti. Jejich poetický odraz v lidových písních je častý a oblíbený. Zazpívá Anna Kománková, Dušan Holý, Jiljí Herzán nebo Sára Kokešová.

Dušanovi Holému k narozeninám

22.April » ČRo
Blíží se narozeniny barda horňácké písně profesora Dušana Holého. Pojďme mu společně popřát. Mezi gratulanty bude Jiří Pavlica, Petr Mička, Jiří Plocek a další.

Ve Folklorním okénku vzpomeneme na Luboše Holého

25.January » Rádio Proglas
Ve Folklorním okénku ve středu 27. února v 16.55 vzpomeneme na vynikajícího horňáckého zpěváka Luboše Holého, od jehož úmrtí uplynulo 10 let (+23. ledna 2011). Poslechnete si sestřih koncertu k jeho osmdesátinám z brněnského Divadla Husa na provázku.
Břetislav Rychlík - Český režisér, herec

Tato informační stránka o Dušan Holý zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Dušan Holý" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes