15
new stories - click to show

Josef Chvalina

Related to

Jan Kačer exceluje v roli pokrytce. Tohle nevíte o filmu podle Kunderovy povídky

1.June » Forum24
NEZNÁMÉ PŘÍBĚHY FILMŮ / Při loučení s Janem Kačerem (3. 10. 1936 – 24. 5. 2024) padala slova o odchodu herecké ikony nové vlny 60. let, i když jeho nejslavnější kreace se odehrály ve filmech spíše starších tvůrců: Jána Kadára a Elmara Klose, Františ…

Dorothy Leigh Sayersová: Muž bolesti. Hra ze života Ježíše Krista

31.March » ČRo
Jedenáctý díl z cyklu dvanácti her o životě Ježíše Krista, který v překladu Bohumila Vančury nesl název Muž bolesti (v originále King of Sorrows). Poslouchejte online čtyři týdny po odvysílání.

Anton Pavlovič Čechov: Teskné variace. Triptych o lásce v jejích teskných i směšných podobách

27.January » ČRo
Dramatický triptych z autorových drobných próz, jejichž společným tématem je láska ve svých teskných i směšných podobách. A především prázdnota, která přichází do láskou opuštěných či nenavštívených mezilidských vztahů. Postavy Čechovových skvostnýc…

Stefan Zweig: Netrpělivost srdce. Gabriela Vránová v příběhu o neopětované lásce a neblahém soucitu

23.August » ČRo 2 - Praha
Mladý poručík rakousko-uherské armády se seznámí s ochrnutou dívkou z bohaté židovské rodiny. On se s ní přátelí ze soucitu, ona k němu vzplane skutečnou láskou...

Stefan Zweig: Netrpělivost srdce. Gabriela Vránová v příběhu o neopětované lásce a neblahém soucitu

20.August » ČRo 2 - Praha
Mladý poručík rakousko-uherské armády se seznámí s ochrnutou dívkou z bohaté židovské rodiny. On se s ní přátelí ze soucitu, ona k němu vzplane skutečnou láskou...

Jakub Arbes: Newtonův mozek. Rozhlasová hra podle romaneta klasika české prózy

13.May » ČRo
Rozhlasová hra vypráví o dvou přátelích, eskamotérství, putování v čase, o vědě, ale i o věčné náchylnosti lidského rodu k válkám a násilí. Poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Helena Šoltészová: Zůstane koza celá, když se vlci nažerou?

15.January » ČRo 3 Vltava
Satirická komedie o podvodníčcích, kteří si z nedostatkových služeb udělali dobrý obchod. Poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Rudolf Čechura: Sherlock Holmes a případ s brouky

16.July » ČRo
Třetí vědecký případ Sherlocka Holmese a doktora Watsona ze speciální letní série Meteoru. Sherlock Holmes vždy využíval vědecké postupy. Není tedy divu, že se tato postava objevuje i v Meteoru.

Ani proměnou z baronky v maminku neztrácela šmrnc. I bez briliantů a kožešin dál zůstala dámou. Tajnosti slavných

15.June » KrajskeListy.cz
FOTO Kultivovanost a etiketa jí byla stejně vlastní jako mimořádný smysl pro karikaturu a grotesku. Její život se ale proměnil spíš v hořkou komedii, dceru v německé emigraci dokonce podporovala ze socialistické Prahy.

I když druhé učil, zapamatovat text si nedokázal. Procházelo mu to ale u filmu i na jevišti. Tajnosti slavných

25.February » KrajskeListy.cz
FOTO / VIDEO Mistr tragikomických figurek bral život s humorem a nadhledem, a když zapomněl text, odskočil si na cigárko. Svou přímostí a zásadovostí si ale dokázal pořádně zavařit.

Zdeněk Urbánek: Uta z Naumburgu. Jaroslava Tvrzníková a Jan Tříska ve hře o zmařené lásce krásné Uty

9.October » ČRo 3 Vltava
Poslechněte si příběh středověké šlechtičny, která se rozhodne neochvějnou vlídností čelit nepodloženým pomluvám svého okolí.

Josef Kajetán Tyl: Krvavé křtiny čili Drahomíra a její synové. Obraz z dávných dějin českých

12.September » ČRo
Obnovená premiéra historického dramatu s Marií Vášovou jako Drahomírou a Leopoldou Dostalovou jako Ludmilou k 1100. výročí smrti české světice a patronky. Poslouchejte on-line po dobu jednoho měsíce po odvysílání.
Světla Svozilová - Česká herečka

Tato informační stránka o Josef Chvalina zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Josef Chvalina" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes