15
new stories - click to show

Wanda Dobrovská

Related to

ŽIVĚ: Špičkový ansámbl soudobé hudby Klangforum Wien a jeho druhý večer na Pražském jaru

31.May » ČRo
Prague Offspring – to je od roku 2022 formát Pražského jara věnovaný tomu nejžhavějšímu ze soudobé hudby. Letos potřetí a naposledy budou jeho vrcholem vystoupení Klangfora Wien, špičkového ansámblu zaměřeného právě na interpretaci současné tvorby.

Na návštěvě u Ireny Troupové

3.January » ČRo
Návštěvu u pěvkyně Ireny Troupové vysílá stanice D-dur 6. a 7. prosince 8:00-12:00. Připravila Wanda Dobrovská.

William Shakespeare: Milenčin nářek. Literárně-hudební pásmo ze stejnojmenné básně

14.August » ČRo
Dne 10. srpna uplynulo pět let od smrti překladatele, nakladatele a režiséra Jiřího Joska (1950–2018). Jeho překladatelské dílo je neodmyslitelně spjaté s postavou Williama Shakespeara, od něhož přeložil většinu dramatického díla včetně ikonických d…

Antonio Machado: Prošlapal jsem mnoho stezek. Literárně-hudební pásmo z poezie španělského básníka

26.June » ČRo
Dne 1. července se ujímá předsednictví Rady EU Španělsko. Při této příležitosti zařazujeme Souzvuk z básní jednoho z nejvýznamnějších básníků španělského 20. století a zároveň intelektuála, který se stal jedním ze symbolů konce republiky, když zemře…

ŽIVĚ: Klangforum Wien. Uznávaný ansámbl na interpretaci soudobé hudby zahraje na Pražském jaru

26.May » ČRo
Ansámbl Klangforum Wien, jehož historie sahá do roku 1985, přednese skladby současných autorů Matouše Hejla, Františka Chaloupky, Michaely Pálka Plachké, Šimona Vosečka a Pavla Šabackého. Zazní také hudba renomovaného skladatele Georga Friedricha Ha…

Na návštěvě u Štěpána Raka

26.March » ČRo
Wanda Dobrovská se vydala na návštěvu ke kytristovi, skladateli a fotografovi Štěpánu Rakovi. Vysíláme o víkendu 1. a 2. dubna 8:00-12:00.

Písně vrbovýho proutku. Literárně-hudební pásmo z inuitské poezie

25.January » ČRo 3 Vltava
Inuitská poezie okouzluje prapůvodní prostotou lidských hodnot, jež sdílíme všichni bez ohledu na to, k jaké kultuře na tomto světě patříme.

Písně vrbovýho proutku. Literárně-hudební pásmo z eskymácké poezie

23.January » ČRo
Do češtiny převedl inuitskou poezii v polovině šedesátých let třebíčský básník a výtvarník Ladislav Novák, který se pokusil zachovat bezprostřednost a syrovost původních textů. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Od Třebnušky k Berounce

23.December » blog.idnes.cz
Lom Třebnuška je pro Zbirožský potok poslední tvrdý střet s civilizací. Zbirožák nabývá sebevědomí. Kromě Koželužky mu tu ve vlhčích časech přivádí další vodu drobné, spíše občasné vodoteče zleva i zprava.

Křest Zbirohem

12.December » blog.idnes.cz
Dospěli jsme - já a potok - společně do Zbiroha. Tak co, potoku? Už konečně víš, kdo jsi a kam patříš?

Kniha Zulejčina. Verše Johanna Wolfganga Goetha ze souboru Západovýchodní díván

14.November » ČRo
Literárně-hudební pásmo z veršů Johanna Wolfganga Goetha s hudbou Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a Hugo Wolfa. Recitují Luděk Munzar a Barbora Munzarová. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Potok mezi Kařezem a Zbirohem

12.July » blog.idnes.cz
Ne, procházku tudy určitě nenavrhuji, leda že byste nezačínali v Kařezu, nýbrž v přilehlé osadě Borek a šli po modré. Já ovšem jdu podél potoka a rovnou předesílám, že je to dost neinspirativní putování.

Tato informační stránka o Wanda Dobrovská zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Wanda Dobrovská" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes