15
new stories - click to show

Ondřej David

Related to

Jazzový zpěvák. Snímek, který navždy změnil svět filmu

6.October » ČRo
Dnešní výročí nám připomene událost, díky níž se z filmu stalo audiovizuální médium. Už tomu bude skoro sto let, kdy se k pohyblivým obrázkům přidal i zvuk. Napsal Ondřej David. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v...

Barrandovské terasy. Za Prahou a přece v Praze. A hlavně jako v Americe

4.October » ČRo 2 - Praha
Dnes si připomeneme důležitou pražskou stavbu, která dlouhá roky chátrala, ale v posledních letech prochází celkovou rekonstrukcí.

Šinkansen. Snídaně v Tokiu, oběd v Ósace, večeře v Tokiu

1.October » ČRo 2 - Praha
Dnes si připomeneme událost, která naprosto zásadním způsobem změnila způsob cestování. A nejedná se ani o první vzlet letadla, ani o otevření první dálnice.

Stěhování kostela v Mostě. Unikátní akce, nad níž se dodnes tají dech

30.September » ČRo 2 - Praha
Dolování uhlí bylo za komunismu podřízeno vše. Byly zbourány celé vesnice a v jednom případě i celé město nedozírné historické hodnoty.

Technopark mění majitele. Za stovky milionů ho koupil špičkový oční chirurg

29.September » Forbes
Technopark na pomezí pražských Jinonic a Stodůlek má nového majitele. Administrativní budovu, v níž sídlí například německá Commerzbank, koupil světově uznávaný oční chirurg Pavel Stodůlka. Podle obchodního rejstříku je totiž od konce srpna stopro...

Zdeněk Řehoř. Nenápadný herec, kterého všichni známe

30.August » ČRo 2 - Praha
Kdo by neznal Krkonošské pohádky! Ale vzpomene si někdo z vás na jméno herce, který ztvárnil postavu hajného? Napsal Ondřej David.

Nová hvězda irského thrilleru audioknižně

30.August » Novinky.cz
V podání Lukáše Hlavici a v režii Ondřeje Davida se českému posluchači právě dostal nový audioknižní thriller Andělé smrti. Pod, pravda, trochu rodokapsovým názvem se skrývá patnáctiapůlhodinové temné drama plné záhad a přesahů do minulosti.

Masarykovo nádraží. Jedno z posledních nádraží, které končí v centru města

20.August » ČRo 2 - Praha
Jeho polohu v samotném centru města bereme jako naprostou samozřejmost. Přesto se jedná o jedno z posledních koncových nádraží v Evropě. Napsal Ondřej David.

Kompaktní disk. Blyštivý disk, který digitalizoval hudbu

17.August » ČRo 2 - Praha
Když před 39 lety spatřil světlo světa kompaktní disk, způsobilo to poprask především mezi audiofily. Napsal Ondřej David.

Aspirin. Lék, který založil odvětví farmacie

10.August » ČRo 2 - Praha
Moderní medicínu si bez něj nedovedeme představit. Nechybí v lékárničce každého z nás. Napsal Ondřej David.

Vysílač Ještěd. Zprvu budil rozpaky, teď je z něj ikona

30.July » ČRo 2 - Praha
Dnes si připomene položení základního kamene ke stavbě, která byla vyhlášena za nejpovedenější, která se ve 20. století postavila. Napsal Ondřej David.

Tato informační stránka o Ondřej David zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ondřej David" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes