15
new stories - click to show

Markéta Dušková

Related to

Zapáchá to, ale naše práce se udělat musí, říká farmařící učitel

4.December » iDNES.cz
Pěstitel roku, Skokan roku a navrch Zemědělec roku na jižní Moravě. Rolník Pavel Vávra, hospodařící soukromě v Kravsku na Znojemsku, v letošním ročníku soutěže opravdu zabodoval. Přitom farmaří hlavně o prázdninách, protože jeho hlavní povolání je...

Za den 383 výjezdů, třetina kvůli covidu. Když jsou záchranáři na hraně

1.December » iDNES.cz
Ráno převezmou službu a vůz a v podstatě ihned vyrážejí za prvním pacientem. Na základnu se nevrátí i několik hodin. V praxi to znamená, že se nenasvačí, nenapijí, nenaobědvají. Natož aby si vydechli. A to všechno v ochranných „skafandrech“ a čast...

České děti jsou šťastnější, tvrdí výzkum. Podle moravistů za to může Praha

30.November » iRegiony Impuls
Děti na Moravě jsou méně šťastné než jejich vrstevníci v Čechách. S překvapivým zjištěním přišli autoři sociologické studie Mladé hlasy 2021, která osobními rozhovory mapuje postoje, názory a očekávání dětí.

Vzkříšení kyselé legendy. Znojemské okurky znovu pěstují i vyrábějí u Znojma

29.November » iDNES.cz
Znojemské okurky ze Znojma? To už dlouho neplatí. Ty z obchodu pocházejí z Tábora v jižních Čechách, Bzence na Hodonínsku i zemí Středního východu. Teď se však zdá, že kyselá znojemská chlouba zažívá vzkříšení.

Některé školy se zavírají samy, umožňuje to „změna organizace roku“

26.November » iRegiony Impuls
Potřebujeme pomoct, počty covidem nemocných dětí jdou do desítek, napsal rodičům ředitel brněnské Základní školy ve Svážné ulici Petr Punčochář. Ředitelé škol si zoufají. Covid kosí třídy a děti se učí online, i když mají lehký průběh a přibývá oč...

Z hlasu můžete odhalit výšku člověka a nakreslit, jak vypadá, říká šéf firmy

23.November » iDNES.cz
Z brněnské firmy Phonexia se stal přední globální hráč na poli řečové analytiky. Vyvíjí světově unikátní technologie pro řečovou analytiku a hlasovou biometrii, které používají kontaktní centra, policisté, finanční instituce i vládní organizace v ...

Přechod na syrové rychle zlepšil zdraví jeho psů. Teď vyrábí psí krabičkovou stravu

11.November » iDNES.cz
Ve Strážnici na Hodonínsku už úspěšně funguje Zdravé stravování, největší česká firma nabízející krabičkovou dietu až do domu. Teď její provozovatelé Kateřina Šimková a Lukáš Drlík vstupují do petfoodu, tedy krmiv pro domácí zvířata, konkrétně psy.

Situace je podobná loňsku, sestry neměly dovolenou a zas chystají covidária

5.November » iDNES.cz
Pozitivně testovaných i hospitalizovaných s covidem v Jihomoravském kraji přibývá. A nemocnice musejí znovu řešit, jak péči o tyto pacienty personálně pokrýt. Menším zařízením nezbývá než omezovat neakutní zákroky. Sestry, které neměly ani dovolen...

Udírna funguje stejně jako za dědy. Děláme to jako dřív, říká vesnický řezník

2.November » iDNES.cz
Je už ze třetí generace řezníků. Sám začal podnikat ve stodole v Březině u Tišnova, vesnici s asi třemi stovkami obyvatel na Brněnsku, před několika lety. Nyní už jsou masné výrobky Josefa Jůzy vyhlášené široko daleko.

Zdražování i úspory. Jak reagují jihomoravské firmy na energetickou krizi

20.October » iRegiony Impuls
Skokové navýšení cen za zemní plyn a elektřinu v posledních týdnech tvrdě dopadá na kdekoho. V kleštích jsou i významné podniky v Jihomoravském v kraji, které oslovila MF DNES.

Online podvody jsou vychytralejší. Na ženy zabírají city, na muže nákupy

19.October » iDNES.cz
Přestože policisté před podobnými případy opakovaně varují, internetových podvodů neustále přibývá. Jen od září se jich na jihu Moravy stalo sedm. Útočníci cílí především na osamělé ženy, dokážou však nachytat také muže.

Zdražení energií dopadá i na dopravce, v Brně omezí linky MHD

18.October » iDNES.cz
Na brněnský dopravní podnik tvrdě dopadla současná energetická krize. Náklady na naftu, plyn a elektřinu se zvednou o čtvrt miliardy. Město chce omezit počet spojů, přesto bude muset velkou část dotovat z veřejných peněz.

Tato informační stránka o Markéta Dušková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Markéta Dušková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes