Rudolf Dybowicz

Related to

Opavský expres z 4. 3. 2020

5.March » Opava
Pro tento týden Opavský expres nabízí tyto témata: Opava modernizuje hasičské zbrojnice; opatření kvůli šíření koronaviru v Opavě; strážníci městské policie se učili pracovat s defibrilátorem; Masopustní trolejbus; návrhy na kandidáty na Cenu Petr...

Příchod Halleyovy komety před 110 lety doprovázela radost i panika. Mnohé s nadsázkou zachytily dobové pohlednice.

Výstava pohlednic ze sbírky Rudolfa Dybowicze v Galerii KUPÉ v Opavě odkazuje k roku 1910, kdy lidé s obavou i nadšením čekali návrat Halleyovy komety. Tenkrát totiž nikdo netušil, zda to bude krásná podívaná nebo konec světa.

Halleyova kometa v roce 1910 - předzvěst apokalypsy?

13.December » www.kudyznudy.cz
Výstava zvětšenin pohlednic z roku 1910 ze sbírky Rudolfa Dybowicze / součástí vernisáže bude přednáška a inaugurace nové publikace.

Staré fotografie ukazují, jak se kdysi žilo u řeky Opavy

Opava a její řeka – to je název v pořadí už páté knihy, nad kterou se sešli pedagog Slezské univerzity Jiří Siostrzonek a sběratel Rudolf Dybowicz. Stejně jako v těch předchozích se vrací do minulosti. Tentokrát na starých snímcích představují fen...

Předměstí Opavy na starých fotografiích

Vyšla v pořadí třetí kniha historických fotografií Opavy. Tentokrát zobrazuje předměstí Opavy: Jaktař, Kylešovice a Kateřinky. Ochutnávku z této publikace teď můžete vidět v podobě výstavy v nákupním centru Breda.
Zora Jandová - Česká herečka a zpěvačka

Tato informační stránka o Rudolf Dybowicz zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Rudolf Dybowicz" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes