15
new stories - click to show

Jan Rokyta

Related to

Mistr zvuku Aleš Huber byl už u téměř 9000 rozhlasových nahrávek

9.August » ČRo
Mistr zvuku Aleš Huber, kterému budeme přát k narozeninám, má ještě pár let čas na padesátku. Přesně dva roky. Ale jeho stopa v ostravském rozhlase je už pořádně dlouhá, brázda hluboká. První nahrávky, pod kterými je podepsán, pocházejí z podzimu ro…

Před deseti lety jsme se rozloučili s folkloristou Janem Rokytou

26.July » ČRo
Je tomu právě deset roků, co jsme se v Jasenné loučili s Janem Rokytou, cimbalistou, basistou, skladatelem, redaktorem, dramaturgem, člověkem s mimořádným odborným i obecně kulturním a společenskopolitickým rozhledem.

Z minulých výročí BROLNu: 45. výročí a koncert v Hodoníně II

11.July » ČRo Brno
Uvedeme další část záznamu koncertu, který se uskutečnil v Hodoníně. Orchestr hrál pod vedením Jindřicha Hovorky a koncert tehdy slovem provedl Jan Rokyta starší.

Kapka ke kapce. V cyklu Zpěvem k srdci vás potěší Ensemble FLAIR a BLAženky

29.June » ČRo
V letní edici hudebního cyklu Zpěvem k srdci uvítáme Ensemble FLAIR. Nadžánrová kapela doprovodí nejen svou kmenovou sólistku Kláru Blažkovou, ale ve velkém obsazení i Pěveckou skupinu BLAženky.

Kapka ke kapce. V cyklu Zpěvem k srdci vás potěší Ensemble FLAIR a BLAženky

22.June » ČRo
V letní edici hudebního cyklu Zpěvem k srdci uvítáme Ensemble FLAIR. Nadžánrová kapela doprovodí nejen svou kmenovou sólistku Kláru Blažkovou, ale ve velkém obsazení i Pěveckou skupinu BLAženky.

Doma skromná a tichá, na pódiu dračice. Osudové ženy: Jarmila Šuláková

18.June » ČRo 2 - Praha
Valašskou královnu lidové písně celý život provázela hudba. S Brněnským rozhlasovým orchestrem natočila přes osm set rozhlasových snímků. Nejšťastnější ale byla na pódiu.

Procházka uherskohradišťským Dolňáckem s legendárními Čechovci

27.April » ČRo
Na jaře roku 2010 bylo ostravské Studio 1 ve znamení skvělého koncertu cimbálové muziky Jaroslava Čecha z Uherského Hradiště. Legendární Čechovci přijeli do Ostravy s primášem Janem Rajmicem a uměleckým vedoucím Janem Maděričem, ale i pěveckými sóli…

Hanácká muzika Klas. Druhé ohlédnutí za hudebním cyklem Zpěvem k srdci

24.February » ČRo
Dnes putujeme letos již podruhé do hanáckých rovin. Před téměř jedenácti lety se v ostravské rozhlasové esjedničce představila v koncertním cyklu Zpěvem k srdci Hanácká muzika Klas a Hanácký mužský sbor Rovina.

Odešla zvukařská legenda. Vzpomínka na zvukového mága Michaela Tichého

23.February » ČRo Ostrava
Těšili jsme se, jak v září oslavíme jeho osmdesátiny, teď v únoru Michael Tichý zemřel. Mistr zvuku, zvukový mág, tedy kouzelník. Jeho doménou byly přenosy z terénu.

Obrázky z Jasenné

23.February » Rádio Proglas
Pořad, který byl uveden v rámci MFF Strážnice 2018 a jehož autorem je etnograf Daniel Drápala, si ze záznamu poslechnete ve Folklorním okénku ve středu 23. února v 16.55. Je inspirován hudebním odkazem a vzpomínkami Anny Kutějové-Rokytové, významné …

Hanácká muzika Klas. Ohlédnutí za hudebním cyklem Zpěvem k srdci

26.January » ČRo Ostrava
Píseň domova nás dnes zavede nejen do historie cyklu Zpěvem k srdci, ale i do žírných hanáckých rovin. Před téměř 11 lety se v našem S1 představila Hanácká muzika Klas.

Tato informační stránka o Jan Rokyta zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Rokyta" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes