15
new stories - click to show

Dana Emingerová

Related to

Přemyslovce si vymyslel tatíček Palacký

16.July » blog.idnes.cz
Kde se vzal na Vyšehradě kníže Krok, jeho tři dcery – Kazi, Teta, Libuše – a sedm generací bájných Přemyslových potomků, jejichž jména jsme se museli ve vlastivědě učit zpaměti jako vyjmenovaná slova?

Vodáci na Zlaté řece

24.June » blog.idnes.cz
Jak orlí hnízdo někde v horách se drží vysoko nad sázavským kaňonem chatička, přilepená na ostrém výběžku pískovcové skály. Paprsky zapadajícího slunce barví řeku do zlatova a poslední kánoe kličkují mezi balvany v peřejích.

Všechnopárty 30.4. 2021

30.April » Chytrá Žena
Dnešními hosty budou ultramaratonec Štěpán Dvořák, herec Luboš Veselý a spisovatelka Dana Emingerová. Každý host je pro Karla Šípa inspirací. Ptá se na cokoli a s lehkostí a profesionálním nadhledem

Každá generace si prožívá vlastní bibli

5.April » blog.idnes.cz
​Vlny štěstí Arnošta Lustiga aneb My jsme chtěli jiný svět je název knihy, kterou k letošnímu 10. výročí úmrtí světoznámého spisovatele vydala jeho dcera Eva Lustigová.

Ve Švýcarsku se přes Vánoce nelyžovalo? Omyl, většina středisek fungovala

31.December » blog.idnes.cz
Světová i česká média sice před Vánocemi psala, že Švýcarsko končí kvůli koronavirové situaci s lyžováním, neboť mnoho kantonů zavřelo své sjezdovky. Na místě jsme ověřili, jak zavádějící to byla informace...

Vzpomínka na spisovatele Viktora Fischla

25.November » blog.idnes.cz
Jeho život byl jako broušený démant, na němž zářilo mnoho faset: Praha a Jeruzalém. Básník a spisovatel. Viktor Fischl a Avigdor Dagan. Český literát a izraelský diplomat…

Jak se dají spálit vajíčka naměkko

22.November » blog.idnes.cz
Při autorských čteních občas padne dotaz z publika, jestli jako spisovatelka píšu ve FLOW...Odpovídám: "Jistě. Já ve flow i vařím."

Víte, která je nejcennější česká kniha?

29.September » blog.idnes.cz
Letos je jí 935 let a historikové ji řadí mezi nejvzácnější iluminované rukopisy druhé poloviny 11. století v Evropě. Jde o Vyšehradský kodex, který dostal kníže Vratislav II., když byl korunován na prvního českého krále.
Ota Pavel - Český prozaik, novinář a sportovní reportér
Arnošt Lustig - Český židovský spisovatel
Irena Obermannová - Česká spicovatelka

Tato informační stránka o Dana Emingerová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Dana Emingerová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes