15
new stories - click to show

Jiřina Fikejzová

Related to

Řekni, kde ty kytky jsou - Judita Čeřovská, Jiřina Fikejzová a Pete Seeger

14.February » ČRo
Pomalý foxtrot. Takto je na supraphonském singlu z roku 1964 v podtitulu označena písnička Řekni, kde ty kytky jsou, nazpívaná Juditou Čeřovskou.

Dominiku - Judita Čeřovská a Jeanine Deckers

9.January » ČRo
„Dominiku, niku, niku, ty jsi sám jak poustevník“ zpívá v hravém textu Jiřiny Fikejzové a z nahrávky ze čtyřiašedesátého roku Judita Čeřovská.

Česká hudební scéna přišla v roce 2020 o Ivana Krále, Evu Pilarovou i Radima Hromádka

4.January » iREPORT.cz
V roce 2020 jsme přišli o mnoho osobností, které byly spjaty s českou hudební krajinou - ať už to byl Ivan Král coby muzikant, který se za oceánem aktivně účastnil sepisování dějin rockové hudby, nebo Radim Hromádko, jenž s...

Muzika hraje, Haně Zagorové a Štefanu Margitovi to společně ladí

19.November » Kultura21.cz
Zajímavý hudební výlet učinili Hana Zagorová a Štefan Margita, kteří natočili album Konečně společně. Původně mělo doprovázet jejich megakoncerty v O2 Aréně, jež se ale kvůli šíření koronavirové infekce (kterou si mimochodem oba zpěváci prošli) le...

Hana Zagorová a Štefan Margita: Tenhle výlet už nezopakujeme

30.October » Novinky.cz
Mělo to být společné album k chystaným podzimním halovým koncertům. Koronavirová krize ale znemožnila jejich konání, a tak si Hana Zagorová a Štefan Margita budou muset na pódiové provedení písniček z desky Konečně společně počkat.

Václav Neckář – Planetárium

22.October » topvip.cz
Komplet z roku 1977 nepochybně patří do zlatého archivu československého populární hudby. K vynikajícímu pěveckému výkonu Václava Neckáře nutno připočítat jeho tradiční dar využít všech textových nuancí. Měl z čeho vybírat: Michael Prostějovský, Z...

S tím bláznem si nic nezačínej, mi doma nikdy neřekli, vzpomíná Marie Rottrová

22.October » ČRo 2 - Praha
Jiřina Fikejzová ze mě dokázala vytáhnout všechno. Možná proto mi psala tak krásné texty, protože mě dobře znala, vzpomíná Marie Rottrová.

Planetárium, kultový album Václava Neckářa, vychádza v reedícii

2.October » TERAZ.sk
Spevácky výkon Václava Neckářa na tejto platni umocňujú texty piesní, na ktorých sa podieľali Michael Prostějovský, Zdeněk Rytíř, Vladimír Čort či Jiřina Fikejzová.

Vzpomínka na Jiřinu Fikejzovou

16.September » ČRo Ostrava
Svět našich tónů a slov počátkem září opustila Jiřina Fikejzová, první dáma českého písničkového textování.

Poslední rozloučení s Fikejzovou (†93): Rottrová plakala

11.September » Aha!
Její texty k písním Markétka, Řekni, kde ty kytky jsou, To mám tak ráda znají posluchači nazpaměť. I díky nim je Marie Rottrová (78) tak oblíbená zpěvačka. Se slzami v očích se proto loučila s jejich autorkou, textařkou Jiřinou Fikejzovou (†93).

Pohřeb známé textařky plný hvězd: Poslední sbohem dali Neckář i Rottrová!

10.September » Blesk.cz
Slavná textařka Jiřina Fikejzová (†93), která zesnula 2. září, se odebrala na svou poslední cestu o týden později. Do strašnického krematoria se s ní přišly rozloučit hvězdy nejzářivější, s nimiž během své dlouholeté kariéry spolupracovala…
Vladimír Čort - Český textař, spisovatel, překladatel a výtvarník
Zdeněk Vřešťál - Český folkový písničkář

Tato informační stránka o Jiřina Fikejzová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jiřina Fikejzová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes