15
new stories - click to show

Pete Seeger

Related to

Problém s elektrikou?

17.June » Týdeník A2
V experimentálním biografickém filmu Todda Haynese Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (I’m Not There, 2007), který mozaikovitě zachycuje dráhu slavného amerického hudebníka, zpěváka a autora písní, těžko mohl chybět patrně nejrozporuplnější okamžik D...

Folkový i rockový mág Bob Dylan slaví osmdesátku. Dylanofilové mají bohaté žně

24.May » Lidovky.cz
Podle mnohých nejvýznamnější folkový a rockový písničkář Bob Dylan slaví dnes osmdesáté narozeniny. Výročí si připomíná celý svět a ani my nezůstáváme stranou. Přinášíme přehled nových knih a nahrávek, kterými si lze aktuálně oslavence připomenout.

Pro mnoho z nás je Sedmička něco jako druhý domov, říká Unkilled Worker

22.April » Novinky.cz
Známý klub 007 na Strahově připravuje na čtvrtek 29. dubna od 19:30 už pátý stream na svou podporu. Tentokrát budou hrát kapely spojené s vydavatelstvím Silver Rocket, tedy OTK, Planet a Lyss, které doplní písničkář Aran Satan, který hrával v GNU,...

Zakladatel Spirituál kvintetu Jiří Tichota slaví 84. narozeniny

18.April » ČRo
Spirituál kvintet je jedna z prvních českých folkových skupin. Stála na pódiu s Petem Seegerem, prezidenty Václavem Havlem a Georgem Bushem, hrála pro Billa Clintona.

Bob Dylan se dal na elektriku. Pankáči byli ti, kdo na něj pískali, říká autor knihy

18.March » Bleskově.cz
V roce 1965 Bob Dylan poprvé vystoupil s rockovou kapelou. „Toho večera se folk stal hudbou starších, kteří nechápou mladé,“ říká Elijah Wald.

Velký knižní čtvrtek přináší výběr dvanácti očekávaných titulů

Článek Velký knižní čtvrtek přináší výběr dvanácti očekávaných titulů se nejdříve objevil na 2Market .

Řekni, kde ty kytky jsou - Judita Čeřovská, Jiřina Fikejzová a Pete Seeger

14.February » ČRo
Pomalý foxtrot. Takto je na supraphonském singlu z roku 1964 v podtitulu označena písnička Řekni, kde ty kytky jsou, nazpívaná Juditou Čeřovskou.

KRONOS QUARTET AND FRIENDS CELEBRATE PETE SEEGER: Long Time Passing

Mohou být půlstoletí a mnohdy i víc staré protestsongy folkového zpěváka Petea Segeera i dnes zdrojem energie k řešení problémů? A zvlášť v Americe? Podle Davida Harringtona, leadera kvartetu, podpořeného na albu hostujícími zpěváky, bezpochyby an...

Oldies jako na dlani

7.October » ČRo Ostrava
Jiří Tieftrunk bude ve své hodince oldies plnit hudební přání. Zazpívají Elton John, Gary Glitter, Andrews Sisters, Pete Seeger, Alena Tichá, a další.

Nová alba, o kterých ještě uslyšíte – září 2020

4.September » ČRo Ostrava
Uslyšíte malijské Songhoy Blues, izraelsko-jemenskou zpěvačku SHIRAN, malijského kytaristu Afela Bocouma, mezinárodní skupinu Ladama a americký smyčcový Kronos Quartet.

Tato informační stránka o Pete Seeger zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Pete Seeger" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes