Michal Bystrov

Related to

Jak se učil vítr číst, známé i neznámé básničky pro děti

4.April » Citarny.cz
Nakladatelství Dauphin se soustřeďuje nejen na vydávání kvalitní beletrie pro dospělé, vydává známou i neznámou poezii a také výbor z české poezie pro děti napsané po roce 1945.

Eric Clapton: bluesový pánbůh oslavuje

Tento týden bylo velmistrovi bluesrockové kytary 75 let. Dárky pro něj ale budou muset ještě chvíli zůstat ve skříni. V květnu měl Eric Clapton přijet do Prahy, jeho toužebně očekávaný koncert se však ze zřejmých důvodů o rok odkládá.

Současné vládě to vůbec nezávidím, říká zpěvák Michal Prokop

31.March » Kultura Deník.cz
Zpěvák Michal Prokop (73) patří k umělcům, kteří v době nuceného volna nezahálí. Aspoň mohl dokončit základy nových písní – prvních po osmi letech. Bude tedy deska, bude i film a knížka… Stačí přečkat tohle bluesové období.

Příběh písně: Když jsem já šel tou Putimskou branou

26.March » Kultura Deník.cz
Nejdříve si musíme něco ujasnit: Putimská brána se nenacházela v Putimi, ale v Písku. Ani tam už ale nestojí. Byla zbourána v roce 1836 a dnes už ji připomíná pouze název ulice Putimská. Tamtéž můžete s trochou štěstí najít reliéfy dvou panenek, k...

Co s načatým večerem? Opera vysílá i v karanténě

25.March » Kultura Deník.cz
Nucená odstávka kulturních institucí v době, kdy světem zmítá pandemie koronaviru, se týká i operních domů. Nejslavnější z nich se dočasně přesouvají na internet a nabízejí zdarma záznamy mnoha klasických děl.

Kenny Rogers byl jen jeden. Pusťte si jeho hity

25.March » Kultura Deník.cz
Svým zpěvem ovlivnil Pavla Bobka a Petra Spáleného. Světu i nám přinesl písně Oh Ruby, nechtěj mi lásku brát, Lásko, mně ubývá sil, S tím bláznem si nic nezačínej, Hráč… A kultovní film Big Lebowski by byl o hodně chudší bez scény, v níž zní jeho ...

Denně jedno představení: Čapek i Shakespeare dorazí až k vám domů

24.March » Kultura Deník.cz
Pokud vás už nebaví hrát deskové hry, v televizi nic nedávají a žádný z vašich oblíbených muzikantů zrovna nekoncertuje online, můžete si dobu nucené karantény zpestřit návštěvou divadelního představení.

Narodíme se jen jednou. Album připomíná hudebníka Petra Skoumala

21.March » Kultura Deník.cz
Skladatel, pianista, textař a osobitý zpěvák Petr Skoumal už tady není přes pět let. Tento měsíc by však oslavil osmdesátiny, což je pádný důvod pro setkání starých přátel. Na desce Narodíme se jen jednou…, která právě vyšla v nakladatelství Galén...

Zpěvák James Blunt: Válka a showbyznys? To se nedá srovnat

21.March » Kultura Deník.cz
Britský poprockový písničkář James Blunt (46) je poslední světovou hvězdou, která v Praze hrála i přes hrozbu jménem koronavirus. Všechny další svá vystoupení odřekly. Vážná situace se promítla do návštěvnosti zpěvákova koncertu, který se uskutečn...

Záhadná nemoc udělala z Karla IV. bezmocnou trosku. Proč odezněla, nikdo neví

20.March » Dotyk.cz
Kdepak energický panovník a jeden z nejmocnějších mužů Evropy. V roce 1350 připomínal Karel IV. spíše lidskou trosku a jeho život visel na vlásku. Co se tenkrát stalo?

S virtuální knihovnou nemusíte vytáhnout paty z domu

20.March » Kultura Deník.cz
Nemáte si kde vypůjčit knížku, která vás zajímá? Chcete se těchto těžkých týdnech odreagovat u dobrého čtiva, ale kamenný obchod, do kterého jste si zvykli chodit, stáhl roletu? Potřebujete se učit, jenže doporučená školní četba je dočasně nedostu...

Čas na dobrou hudbu. Poslouchejte online

18.March » Kultura Deník.cz
Na internetu se skrývá spousta skvělé muziky. Dobu strávenou v karanténě můžete využít k objevování zajímavých kapel a sólistů, o nichž jste možná doteď vůbec nevěděli.
Nick Mason - Britský hudebník, bubeník

Tato informační stránka o Michal Bystrov zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Michal Bystrov" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes