15
new stories - click to show

Sigmund Freud Lékař-neurolog, psycholog

Related to

Antonín Staněk: Když se řve, není nic slyšet – o nedosažitelné slušnosti na sítích

26.November » Blogy aktuálně.cz
Sigmund Freud přišel s termínem Id – jde o pudové já, plné emocí, strachu a slasti, které je hluboko v nás. Je v kontrapunktu k roli sociálně participativního Ega a společensky vznešeného Superega. Všichni v sobě nosíme tato tři své "já" a v různý...

Fascinovali Aristotela i Freuda. Proč patří úhoři mezi nejzáhadnější živé tvory?

17.November » A2larm
Nečekaný bestseller švédského novináře Patrika Svenssona popisuje prapodivný život úhořů, jejich místo v lidských dějinách, ale také smutek, který prožíváme nad mizením přírodního světa.

Cez ploty Fedora Gála: Vlastníci

15.November » Týždeň.sk
Duševně nemocný člověk může (!) infikovat zdravého. Psychologové a psychiatři s diagnózou „indukovaná psychóza“ pracují běžně. Existuje také davová psychóza, kterou jako první popsali klasici Gustave Le Bon a Sigmund Freud.

Cez ploty Fedora Gála: Vlastníci

12.November » Týždeň.sk
Duševně nemocný člověk může (!) infikovat zdravého. Psychologové a psychiatři s diagnózou „indukovaná psychóza“ pracují běžně. Existuje také davová psychóza, kterou jako první popsali klasici Gustave Le Bon a Sigmund Freud.

Den veteránů je zde. Ten z Petřvaldíku zemřel v komunistickém vězení

11.November » Novojičínský deník
Pouze město Příbor zveřejnilo oficiálně informaci, že se tam uskuteční vzpomínková akce při příležitosti Dne válečných veteránů. Koná se ve středu 11. listopadu v 17 hodin, kdy se sejdou účastníci na náměstí Sigmunda Freuda v Příboře a poté u pamě...

Nejste neurotik? Podle těchto příznaků to poznáte

8.November » Dáma.cz
Člověk, který trpí přehnanou úzkostí a strachem. Tak by se zjednodušeně dalo odpovědět na otázku, kdo je neurotik. Lidé s neurózou mohou ale trpět i dalšími příznaky. Jaké jsou hlavní příznaky ...

Bola polnoc, dnes už druhá

6.November » Denník N
Švankmajerov (románový) jazyk je obraznou rečou snov. Svedčí o tom aj jeho kniha Jednotný proud myšlení aneb život se rodí v ústech.

Café Central ve Vídni. Místo, kam chodili Hitler, Stalin, Lenin i Tito

5.November » ExtraStory.cz
Sejdou se Hitler, Stalin, Lenin, Tito, Freud a František Ferdinand d'Este … To není začátek nějakého vtipu, takto to mohlo v roce 1913 vypadat ve vídeňském Café Central. Byl to podnik, kde byly všechny tyto dnes již historické postavy stálými hosty.

112020

2.November » Příbor

Jak se přiblížit svému vzoru? Funguje kurz takzvané psychologické projekce

27.October » Flowee
Co na lidech nejvíc obdivujete? Možná jejich odvahu, přesvědčení, charisma nebo talent. A co naopak odsuzujete? Sobeckost, lenost nebo přetvářku? Jedním z nejvíce fascinujících objevů psychologie tohoto století je mentální mechanismus nazvaný proj...
Lucian Freud - Britský malíř

Tato informační stránka o Sigmund Freud zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Sigmund Freud" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes