15
new stories - click to show

Kurt Gebauer

Related to

TO OKOLO. Výstava studentů Kurta Gebauera.

3.May » Informuji.cz
Jak by studenti vylepšili veřejný prostor? Uvidíte na výstavě katedry... | Plzeň - (2022-05-04 00:00:00 - 2022-06-30 00:00:00)

Výstava studentů Kurta Gebauera

Jak by studenti vylepšili veřejný prostor? Uvidíte na výstavě katedry výtvarné výchovy a kultury Fakulty pedagogické.

Sopkova vážnost i radostnost. Jeden z představitelů „české grotesky“ se dočkal retrospektivní výstavy

19.April » Lidovky.cz
Muzeum Kampa připravilo retrospektivu malíře Jiřího Sopka k jeho osmdesátinám. Obrazy i kresby nejsou řazeny chronologicky, ale spíš podle tematických souvislostí a významů. Expozice je rozdělena do tří pater hlavní budovy Sovových mlýnů.

TZ: Voda v Galerii Benedikta Rejta

17.March » Artalk.cz
Mariana Alasseur / Jitka Anlaufová / Marie Blabolilová / David Cajthaml / Kurt Gebauer / David Frank / Marie Filippovová / Jolana Havelková / Jan Hísek / Xenia Hoffmeisterová / Veronika Holcová / Eliška Jakubíčková / Martin Janíček / Iva Kolorenčová…

Sochy ve veřejném prostoru mohou pomoct vybouřit agresivitu v lidech, říká sochař Kurt Gebauer

28.February » ČRo
„Socha může ve veřejném prostoru zamezit třetí světové válce,“ říkal Kurt Gebauer, aniž by tušil, jak brzy budou jeho slova rezonovat společností. „Kdyby se šílenec, který má ambice posílat lidi na smrt, staral víc o kulturu, tak bychom možná teď to…

Přístup do Prokopského a Dalejského parku také pro auta?!

16.February » Sdružení Arnika
Sdružení Arnika je poslední dobou doslova zavaleno voláním o pomoc ze strany obyvatel Prahy, kteří bojují za záchranu posledních kousků přírody na jejím území. Jsou odhodláni postavit se do cesty developerům, kteří za nenápadného tichého souhlasu za…

Monumentální trpaslík v Hořicích čeká na čepici, dostavba bude ještě drama

14.February » iRegiony Impuls
Ještě letos by měli recesisté z Okrašlovacího spolku Rašín dostavět na vrchu Mohejlík v Hořicích na Jičínsku sochu obřího trpaslíka. Monumentu z kamenných kvádrů chybí ve městě „kamenné krásy“ dobudovat pět metrů. Jen čepice bude vážit 40 tun.

Absolventky tanečního oboru předvedly v divadle své choreografie

7.February » TV Polar
Základní umělecká škola uspořádala absolventský koncert tanečního oboru. Jeho letošní podoba se od těch předchozích značně lišila. Nekonal se v malém, ale přímo ve velkém sále Beskydského divadla. Účastnily se jej totiž absolventky ze dvou ročníků.

Novostavba Trunečkova mlýna – konec pěkných procházek?

4.February » adam.cz
Pro hodně oddílů a organizací je Prokopské a Dalejské údolí kultovním místem. Tam se odehrávala spousta kultovních výprav a tato krajina je i jedinečnou Zemí nikoho z knihy Jaroslava Foglara nebo prostředím, kde se natáčela část filmu o Rychlých šíp…

Skupině odborníků se nelíbí klíčící hrách, monument na počest Gregora Johanna Mendela

24.January » Rádio Praha
Soutěž na sochu pro Mendelovo náměstí v Brně byla vypsaná u příležitosti 200. výročí narození otce genetiky Gregora Johanna Mendela. To připadá na letošní rok.

Skupině oborníků se nelíbí klíčící hrách, monument na počest Gregora Johanna Mendela

24.January » Rádio Praha
Soutěž na sochu pro Mendelovo náměstí v Brně byla vypsaná u příležitosti 200. výročí narození otce genetiky Gregora Johanna Mendela. To připadá na letošní rok.

Tato informační stránka o Kurt Gebauer zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Kurt Gebauer" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes