Josef Hlavatý

Related to

Hořící pochodně antikomunismu

16.February » Pravý prostor
JAN BERWID-BUQUOY Když zbavíte klasický bolševismus teorie třídního boje a nahradíte ho socialismem s lidskou tváří (Dubček) nebo glasností a perestrojkou (Gorbačov), přestane bolševismus existovat a vznikne sociální demokracie. Alexander Dubček a...

Jan Berwid-Buquoy: Hořící pochodně antikomunismu

13.February » Blogy aktuálně.cz
Když zbavíte klasický bolševismus teorie třídního boje a nahradíte ho socialismem s lidskou tváří (Dubček) nebo glasností a perestrojkou (Gorbačov), přestane bolševismus existovat a vznikne sociální demokracie.

Hořící pochodně antikomunizmu

Když zbavíte klasický bolševizmus teorie „třídního boje“ a nahradíte ho „socializmem s lidskou tváří“ (Dubček) a nebo „glásností a perestrojkou“ (Gorbačov) přestane bolševizmus existovat a vznikne sociální demokracie. Alexander Dubček a Michail Go...

Při návratu z SSSR potkal ve vlaku Palacha. „Být tu Honza dnes, znovu by protestoval…“

Psali jsem o Jožkovi Osobovi, který je bývalý námořník. Momentálně v Plzni provozuje galerii. Přijeli jsme dnes za panem Osobou z toho důvodu, jelikož chceme navázat na minule. Dnes si ale popovídáme o galerii, umění a několika nevšedních zážitcíc...

TOP 09 vzpomínala na Jana Palacha a Josefa Hlavatého

17.January » Region Plzeň
Předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule ve čtvrtek společně s několika desítkami členů a příznivců na náměstí T. G. Masaryka v Plzni uctil památku položením květin a zapálením svíček.

Pochodeň číslo jedna. Před 51 lety se na Václavském náměstí v Praze zapálil Jan Palach

16.January » iROZHLAS
Je to přesně 51 let, co se na Václavském náměstí polil benzínem a zapálil student Jan Palach. Chtěl tím probudit národ z letargie, do které podle něj Československo spadlo v měsících po okupaci ze srpna 1968.

"Slyšte můj křik." Palach měl desítky následovníků, toto jsou příběhy živých pochodní

16.January » Aktuálně.cz
Historik Petr Blažek shromáždil příběhy osob, které se mezi lety 1966 a 1989 zapálily na protest proti komunistickému útlaku.

V Plzni ve čtvrtek vzpomenou na Palacha a Hlavatého

15.January » Region Plzeň
Plzeňská TOP 09 zve na pietní setkání „Svíčky pro Jana Palacha a Josefa Hlavatého“, které proběhne v Den památky Jana Palacha na náměstí T.G. Masaryka.

Společně s velvyslancem Ukrajiny v ČR jsme uctili památku disidenta Vasyla Makucha

17.December » Praha 10
Ukrajinský disident svým fatálním činem protestoval proti rusifikaci a okupaci Ukrajiny a proti invazi vojsk Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa. „Kromě svobody svého vlastního národa podle dochovaných svědectví vykřikl také větu: ´Pryč...

Hejtman ocenil odvážné občany

18.November » Plzeňský deník
Karel Havelka, Silvestra a Jaroslav Chnápkovi, Věra a Petr Náhlíkovi, Karel Petráň a Richard Smola převzali z rukou hejtmana Josefa Bernarda pamětní list a Čestnou plaketu za odvážné občanské postoje.

Víc zeleně, větší hřiště i kavárna! Ve Skvrňanech se chystá velká přeměna

16.November » QAP.cz
Město Plzeň představí novou podobu veřejného prostranství ve Skvrňanech v ulici Karla Steinera. Obyvatelé si přáli mim o jiné víc zeleně, rozšířené dětské hřiště nebo kavárnu...

V neděli 17. listopadu se rozezní kostelní zvony napříč Plzeňským krajem!

16.November » QAP.cz
Celá řada měst a obcí napříč regionem se zapojila do kampaně #NEZAPOMEŇME! Symbolicky v 17:11 se tak v neděli rozezní kostelní zvony po celém kraji.

Tato informační stránka o Josef Hlavatý zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Josef Hlavatý" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes