15
new stories - click to show

Josef Holcman

Related to

Lidé se ptají dvakrát týdně, kdy bude dálnice do Vídně, znělo na Jízdě králů

14.August » iDNES.cz
Po čtyřech letech se v Kyjově konal Slovácký rok, vyvrcholením víkendového programu byla Jízda králů. Událost zapsanou do UNESCO provázely kromě tradičního veselí i veršované šťouchance do politiků.

Slovácký rok u sousedů v Kyjově. Nebývale pestrá přehlídka barev, krojů a energie

13.August » Zlin.cz
„Čekáme v průvodu kolem 4000 krojovaných,“ předpovídal už dopoledne Filip Zdražil, tajemník kyjovské radnice a mluvčí Slováckého roku, což je akce konaná od roku 1921 vždy jen jednou za dlouhé čtyři roky.

Úpadek zlínského sportu trvá několik let, trápí nejen fotbal a hokej

4.January » iRegiony Impuls
Loňský rok potvrdil, že profesionální sport ve Zlíně skomírá. Kluby hrají o udržení nebo v nižších ligách a brzdí je nedostatek financí. Krajská metropole se přitom hrdě označuje jako město sportu, to však platí leda tak u dětského či amatérského. N…

Osobní poplach na ČT Art

13.November » Divadelní noviny
Česká televize uvede v pondělí na programu ČT art záznam inscenace Městského divadla Zlín režiséra Břetislava Rychlíka Osobní poplach. Je věnovaná místnímu surovému humanistovi, provokatérovi a furiantovi Jožkovi Slovákovi.

Folklorní okénko: Moc folkloru (O vztahu komunistické moci k lidové kultuře a jejím osobnostem)

18.October » Rádio Proglas
Ve středečním Folklorním okénku redaktorka Helena Bretfeldová v rozhovoru s tvůrci putovní výstavy a filmového dokumentu Moc folkloru z produkce Paměti národa Barborou Čandovou a Michalem Stránským přiblíží způsob, jakým dokumentaristé zaznamenali v…

Vínečko bílé, budovatelské: Moravský folklór a jeho zneužívání komunisty

9.June » Paměť národa
Lidové soubory písní a tanců byly výkladní skříní komunistického režimu. Primáši cimbálových kapel ale zároveň čelili tvrdé cenzuře a šikaně ze strany papalášů z národních výborů.

Vínečko bílé, budovatelské: Moravský folklór a jeho zneužívání komunisty

29.May » Paměť národa
Lidové soubory písní a tanců byly výkladní skříní komunistického režimu. Primáši cimbálových kapel ale zároveň čelili tvrdé cenzuře a šikaně ze strany papalášů z národních výborů.

Luhačovice: poslední sbohem Josefu Aloisi Náhlovskému

20.April » Zlin.cz
Na Pepíka, jak mu blízcí říkali, zavzpomínal jeho jmenovec, rovněž Josef. Zlíňan Josef Holcman, spisovatel, civilním povoláním soudce, chlap mnoha profesí a znalec lidských osudů.

Josef Alois Náhlovský (†72): Loučili se s luhačovickým lázeňským švihákem

19.April » Blesk.cz
Jen pět dní po smutečním obřadu v pražském strašnickém krematoriu se uskutečnila ještě zádušní mše za Josefa Aloise Náhlovského (†72). Konala se v kostele v Luhačovicích, kam komik tak rád a často jezdil, a kde si pořídil i druhé bydlení.

Literární jaro se ponese ve slavnostním duchu, bude patřit zlínským autorům

16.March » iDNES.cz
Letošní ročník festivalu Literární jaro Zlín je věnovaný domácím autorům. Důvod je jednoduchý: město slaví 700 let od první písemné zmínky, jíž byla smlouva, na jejímž základě královna Eliška Rejčka kupovala zdejší panství. Festival začíná dnes v Kr…

Nenechte si ujít v týdnu od 14. do 20. března 2022

13.March » Klub knihomolů
Březen se přehoupl do své druhé poloviny a vy se opět můžete těšit na několik literárních akcí. Nenechte si ujít přednášku o Boženě Němcové, setkání s Ewaldem Murrerem či autorské čtení Josefa Holcmana. A nechybí ani akce pro děti! Nejprve se podívá…

Právník, soudce, spisovatel, pábitel a folklorista Josef Holcman 70letý

5.March » ČRo
Netradiční výlet na Moravské Slovácko i na Valašsko, do Kyjova i Zlína. O čtyřech velmi zajímavých mužích, Třetí cestě, oslavě narozenin, literatuře a putování krajinou, vzpomínkami i srdcem.

Tato informační stránka o Josef Holcman zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Josef Holcman" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes