15
new stories - click to show

Alice Horáčková

Related to

Rodinná sága z rozpůleného domu

4.September » Novinky.cz
Plných jedenadvacet hodin si musíte vyčlenit, pokud si chcete vyslechnout audioknižní podobu nového románu Alice Horáčkové Rozpůlený dům. Hned v úvodu je ovšem nutné předeslat, že se rozhodně nejedná o čas promarněný. Čeká vás velmi obratně a čtivě …

Český Arthur Rimbaud v sukni. Verše Vladimíry Čerepkové vycházejí v jednom svazku

17.June » Lidovky.cz
Verše Vladimíry Čerepkové ohraničené lety 1960 až 2007 nyní vyjdou poprvé souborně. V jednom svazku lapidárně nazvaném Knihy básní je vydá v létě, pravděpodobně na přelomu srpna a září, nakladatelství Torst.

Vilma Kadlečková: život po Myceliu

9.June » Seznam Médium
Vilma Kadlečková dokončila ságu Mycelium. Je to už rok, kdy vyšel závěrečný díl a osudy všech hrdinů se završily. Za Program apokalypsy také letos získala žánrovou cenu Magnesia Litera za sci-fi a fantasy. Co bude dál? A bude vůbec něco dál?

Tam uvnitř zaručeně něco je! A vytvořil to František Skála s básníkem Tomášem Peřinou

8.June » Seznam Médium
Na začátku všeho ale ještě František Skála nebyl. Byl tam Tomáš Peřina, začínající autor, který poslal do nakladatelství své básničky. Staly se nejrychleji přijatou knihou, trvalo to jen 46 minut, píše redaktor nakladatelství Richard Klíčník.

Když do dětské lásky vstoupí zvrácená ideologie

6.June » Seznam Médium
Eva Papoušková je autorkou několika oceňovaných knížek pro děti, za Kosprda a Telecí získala Zlatou stuhu. Její novinka Dnes nepůjdeš do školy, ilustrovaná již tradičně Galinou Miklínovou, zavede dětské čtenáře do sedmdesátých let minulého století.

Praděda byl nacista, byl šok se to dozvědět, říká spisovatelka Alice Horáčková

5.June » Seznam Médium
Inspiraci pro velký „famílienromán“ Rozpůlený dům našla Alice Horáčková v historii své sudetské rodiny, z níž byla po roce 1945 část členů odsunuta a část směla zůstat. Kniha se stala bestsellerem.

Příběh jedné sudetské rodiny s puncem autobiografičnosti…

1.June » Kultura21.cz
Nevelká krkonošská obec Benecko, kde se narodil průkopník českého lyžování Bohumil Hanč, mohla svého času posloužit za zmenšený model „rozpůleného domu“, jakým se po rozpadu Rakouska-Uherska stalo nově vzniklé Československo. Znesvářený český a něme…

Host: Alice Horáčková, spisovatelka

28.April » ČRo 2 - Praha
Kdy zjistila, že byl její praděda německý pytlák? Jak to funguje v rodině, kde jsou oba partneři úspěšnými spisovateli? Moderuje Joachim Dvořák.

Měsíc pro planetu Zemi, to je duben v knihovně

6.April » Turnov
Příběhy sedmihorských mokřadů, židovské historie nebo osudy obyvatel poválečných Sudet můžete tento měsíc rozplétat v knihovně. Navíc se celý měsíc v knihovně nese ve znamení ekologické výchovy.

Kulturní servis: Kodaňský kovboj, Úplné zatmění i tomografické snímky středověkého umění

20.January » Víkend
Kodaňský kovboj (Copenhagen Cowboy, 2022) SERIÁL Netflix od 5. ledna Režisér Nicolas Winding Refn se vrátil po letech působení v USA do Dánska a stvořil superhrdinku Miu. Má androgynní účes, teplákovou soupravu a nadpřirozené schopnosti, což...

I když minulost hodně bolí, nezbývá než jí čelit. A vyprávět

20.January » Víkend
Novinářka Alice Horáčková pátrala v historii své česko‑německé rodiny. V obsáhlé kronice se vypořádává s fakty, jež jí měly být utajeny. A které by možná radši ani nevěděla.

Tato informační stránka o Alice Horáčková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Alice Horáčková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes