15
new stories - click to show

Karel Hvížďala Český novinář, dramatik a spisovatel

Related to

Karel Hvížďala: Vladimír Čermák, svět je založen na obětech

21.July » ČRo
„Všechno právo ve světě bylo vybojováno na těch, kteří se mu vzpírali, právo národa a jednotlivce předpokládá nepřetržitou pohotovost. Právo není pouhým pojmem, ale živou silou, nepřetržitou prací celého národa.

Léto 1954: Boj proti mandelince, navrátilci a procesy

Kombajny v polích, děti na pionýrských táborech… Nejčastější témata novin před 70 lety, v létě 1954. Rozhlasový archiv uchoval z té doby ale nepoměrně temnější svědectví.

Karel Hvížďala: Připomenutí Canettiho knihy Masa a moc

15.July » ČRo
Římský císař Domitianus dal zařídit místnost, v níž bylo všechno, strop, stěny i podlaha černé a na nepokrytou podlahu dal rozestavit holá lehátka téže barvy. Pozval hosty, aby přišli v noci. Vedle každého dal postavit desku, která měla tvar náhrobk…

Karel Hvížďala: Co světu sdělujeme přestavbou Máje?

8.July » ČRo
Rekonstrukce obchodního domu Máj v centru Prahy, který je na seznamu kulturních památek, změnila budovu high-tech ze 70. let v zábavní centrum, jaké můžeme vidět v Las Vegas.

Karel Hvížďala: O ruské sebelži a otázce viny

Nejhorší a zřejmě i nejnebezpečnější ze všech lží je sebelež, která zabraňuje člověku či společenství zahlédnout své slabiny i přednosti, což vede k neschopnosti.

Karel Hvížďala: Proč sílí populisté a extrémisté

24.June » ČRo
Nervozita, stres a strach vytvářejí nejvhodnější podmínky pro podporu populistických a extrémistických stran, říkají odborníci. Za hlavní příčinu současného strachu označuje Boris Cyrulnik, lékař a psycholog, rychlostní společnost.

Karel Hvížďala: Slovenský boj o televize je soubojem o demokracii

Na první pohled je tento boj v 21. století, kdy největší vliv na veřejné mínění mají internetové platformy, marný. Přesto k některým politickým subjektům přitahuje voliče.

Karel Hvížďala: Zvítězí obraz nad slovem

7.June » ČRo
Nebude knihy už psát jen umělá inteligence? Budou v budoucnu vůbec vycházet papírové knihy? Jaký význam mají knihy v 21. století? To jsou otázky, které občas dostávám na besedách v knihovnách.

Karel Hvížďala: Odešel principál, Ypsilonka zůstává

6.June » ČRo
Tak by mohla znít největší poklona, kterou může složit zasvěcený divák Janu Schmidovi, principálu divadla Ypsilonka, které vedl od roku 1963 jednašedesát let. Říká se: Umění je schopnost dát osobním zážitkům, strastem, láskám, zkušenostem a všelijak…

Karel Hvížďala: Franz Kafka, aktuální ikona

3.June » ČRo
Sto let uplynulo 3. června 2024 od úmrtí spisovatele Franze Kafky, pražského rodáka, z nějž čas učinil zejména v Praze ikonu podobnou náboženským výjevům. Obraz Kafky funguje jako ochranný, magický předmět, který má přispět k úspěchu, dnes už většin…

KVH 30.5.2024: Hvížďala a Sidon: Lež má krátké nohy

3.June » Jan Šinágl
Rozhovor Karla Hvížďaly s Karolem Sidonem o slově „lež“ v Bibli, v literatuře, v politice a v životě obou partnerů rozhovoru. Další hosté: Miroslav Petříček, Josef Chuchma a Lenka Bradáčová. Večerem provedl Petr Fischer. Na flétnu zahrál Jiří Stivín…

Uvízlé věci

31.May » Informuji.cz
Výstava je výběrem z prací někdejších žáků oboru Malířství na... | Brno - (2024-05-31 00:00:00 - 2024-09-29 00:00:00)
Vladimír Dryml - Politik za ČSSD

Tato informační stránka o Karel Hvížďala zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Karel Hvížďala" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes