15
new stories - click to show

Božena Ivanová

Related to

Ženy ve válce ranily nejen kulky, ale všudypřítomné utrpení v SSSR

7.November » Paměť národa
Něco přes tři tisíce žen vstoupilo v Sovětském svazu v letech 1943 – 1944 do československých jednotek. Podkarpatské Rusínky, Volyňské Češky, dělnice z továren, vězeňkyně gulagů. V armádním sboru sloužily nejčastěji jako kuchařky, v prádelně, jako...

Psi musí mít od nového roku čip. Chybí ale centrální registr

31.October » Orlický deník
Předmět o velikosti zrnka rýže veterinář zavede na levou stranu hřbetu. Podobný proces v posledních dnech absolvuje kvůli povinnému čipování mnoho psů.

Prezident vyznamenal veteránku z Ústí nad Orlicí

31.October » pardubickénovinky.cz
Při příležitosti výročí vzniku samostatného Československého státu vyznamenal prezident republiky, mimo jiné oceněné, také členku Československé obce legionářské – Jednoty Ústí nad Orlicí paní Boženu Ivanovou.

Připomenou vznik republiky

29.October » Orlický deník
S blížícím se svátkem 28. října se na mnoha místech okresu uskuteční vzpomínky na 101. výročí vzniku republiky.

Ženou regionu je mluvčí hasičů

29.October » Orlický deník
Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Pardubický kraj stala Vendula Horáková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje a jedna z nejlepších kouzelnic na světě.

Výročí oslaví i přednáškami

29.October » Orlický deník
Českotřebovské muzeum připravilo u příležitosti 30. výročí listopadových událostí roku 1989 mimořádný seriál přednášek vztahujících se právě k tomuto tématu.

Prezident ocenil válečné veteránky a odbojáře

29.October » Orlický deník
Tři z dvaačtyřiceti osobností vyznamenaných prezidentem republiky při příležitosti státního svátku jsou z Pardubického kraje.

Prezident vyznamenal válečnou veteránku Boženu Ivanovou

29.October » Orlický deník
Dvaadevadesátiletá válečná veteránka z východní fronty, nadporučice ve výslužbě Božena Ivanová z České Třebové převzala ve státní svátek ve Vladislavském sále Pražského hradu z rukou prezidenta Miloše Zemana Medaili Za hrdinství v boji.

Velká gratulace paní Boženě Ivanové

28.October » Česká Třebová
Nadporučice ve výslužbě a občanka města Česká Třebová dnes obdržela z rukou prezidenta republiky medaili Za hrdinství, které prokázala během druhé světové války jako příslušnice 2. československé samostatné paradesantní brigády v SSSR.

Zeman vyznamenal Jágra, Medaili za hrdinství dostal aktér bitky z Dubé

28.October » EuroZprávy.cz
Prezident Miloš Zeman udělil Medaile Za zásluhy hokejistovi Jaromíru Jágrovi, fotografovi Janu Saudkovi nebo automobilové závodnici Elišce Junkové. Vyznamenal také prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslava Kalu, srbského režiséra Emira Kus...

Od Bati po ‚Pepíčka‘ Zímu. Přečtěte si, koho vyznamenal prezident Miloš Zeman

28.October » iROZHLAS
Prezident České republiky Miloš Zeman v neděli 28. října vyznamenal na Pražském hradě 42 lidí, v minulém roce jich bylo 41. Jsou mezi nimi vojáci, sportovci, lékaři nebo politici. Nejvyšší státní vyznamenání Řád bílého lva obdrželo osm osobností, ...

Řád bílého lva dostal letec Boček, prezident Klaus či Jan A. Baťa

28.October » ČeskéNoviny.cz
Praha - Řádem bílého lva dnes prezident Miloš Zeman vyznamenal podnikatele Jana Antonína Baťu, někdejšího vídeňského starostu s československými kořeny Helmuta Zilka nebo svého předchůdce...

Tato informační stránka o Božena Ivanová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Božena Ivanová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes